i7 12700H RTX 3060 sistem için Red Dead Redemption 2 grafik ayarı önerisi

VRAM uyarısı alıyorsan ayna kalitesi ile yansıma kaltesini orta ayar yapabilirsin.(oyun bende Türkçe)
Yani demek istediğim bazı gereksiz ayarlardan birkaçını orta ya da yüksek ayar yapabilirsin.

Sen 6 GB VRAM hakkını sonuna kadar kullanıyorsun o yüzden o uyarıyı veriyor. Ekran kartına fazla yüklenmişsin. Kapasiteyi biraz aşmışsın. Ayarlarda sol üst taraftaki sayı kırmızı olmasın.

Yok kırmızı değil fakat yine bu uyarıyı alıyorum FPS'im 44 üstünde olmasına rağmen.

Dosya Ekleri

• 20221211_185514.jpg
    20221211_185514.jpg
    71,4 KB · Görüntüleme: 32
Resolution Scale'yi 1.5 yapıp oynayın bence (FPS düşer ama değer.)
Çünkü oyundaki bulanık görüntünün tek çözümü o ayardır. 1.5 görüntüyü mükemmel derecede arttırıyor. Sanki 2K görüntü gibi kalite geliyor. TAA orta ayarda olsun. FXAA açık olsun. Vynsc açık olsun. Tripple Buffiring açık olsun.

Kapalı Olması gerekenler:
Advanced settings bölümünde hemen en altta Tree Treselotion ayarı da çok fazla FPS yiyor o ayarı mümkünse kapatın. MSAA kapalı olsun.

Dediğim gibi RDR2 1080P'de maalesef bulanık. Ama dediğim ayarları yaparsanız bir nebze de olsa oyun iyileşiyor.
Bu oyunda 40 fps bile gayet akıcı. Yeter ki bulanıklık halledilsin.
Scala nereden ayarlanıyor?

Yok kırmızı değil fakat yine bu uyarıyı alıyorum FPS'im 44 üstünde olmasına rağmen.

Biraz ayarları düşürün bence. Başka türlü çözümü nedir bilmiyorum. 5246 değil de 4900 felan olsun orası. Ekran kartına fazla yüklenmişsiniz. Bende 4750 vram kullanılıyor.Biraz boşluk olsun.
Aynı ekran kartına sahibiz. Bu arada oyunun nvdia ekran kartı ile çalıştığına emin olun.

Biraz ayarları düşürün bence. Başka türlü çözümü nedir bilmiyorum. 5246 değil de 4900 falan olsun orası. Ekran kartına fazla yüklenmişsiniz. Bende 4750 VRAM kullanılıyor. Biraz boşluk olsun.
Aynı ekran kartına sahibiz. Bu arada oyunun NVIDIA ekran kartı ile çalıştığına emin olun.

Hocam ayarlarınızı paylaşabilir misiniz? Aynısını yapacağım da.

Dosya Ekleri

• ayar11.jpg
    ayar11.jpg
    259,2 KB · Görüntüleme: 37
  • ayar 22.jpg
    ayar 22.jpg
    271,6 KB · Görüntüleme: 23
  • ayar 33.jpg
    ayar 33.jpg
    288,7 KB · Görüntüleme: 37
  • ayar son.jpg
    ayar son.jpg
    125,3 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
i7 12800h RTX3060 6 GB 16 GB RAM var laptopumda RDR2ye girdim hiçbir grafik ayarları ellemdim hepsj ultrada idi 1 saat falan oynadıktan sonra laptopum aniden kapandı sebebi nedir yardımcı olursanız sevinirim.

i7 12800h RTX3060 6 GB 16 GB RAM var laptopumda RDR2ye girdim hiçbir grafik ayarları ellemdim hepsj ultrada idi 1 saat falan oynadıktan sonra laptopum aniden kapandı sebebi nedir yardımcı olursanız sevinirim.

Driverların güncel mi güncel değilse hepsini güncellemen lazım. Onun dışında laptopu sıcaklık değerleri oyundayken ve boştayken kaç derece?
Son olarak bu sorunu yeni konu açarak atarsan daha iyi bir sonuç alabilirsin.

Geri
Yukarı