i7 12700H RTX 3060 sistem için Red Dead Redemption 2 grafik ayarı önerisi

1670748068293.png

Bu ayarları öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Resolution Scale'yi 1.5 yapıp oynayın bence (FPS düşer ama değer.)
Çünkü oyundaki bulanık görüntünün tek çözümü o ayardır. 1.5 görüntüyü mükemmel derecede arttırıyor. Sanki 2K görüntü gibi kalite geliyor. TAA orta ayarda olsun. FXAA açık olsun. Vynsc açık olsun. Tripple Buffiring açık olsun.

Kapalı Olması gerekenler:
Advanced settings bölümünde hemen en altta Tree Treselotion ayarı da çok fazla FPS yiyor o ayarı mümkünse kapatın. MSAA kapalı olsun.

Dediğim gibi RDR2 1080P'de maalesef bulanık. Ama dediğim ayarları yaparsanız bir nebze de olsa oyun iyileşiyor.
Bu oyunda 40 fps bile gayet akıcı. Yeter ki bulanıklık halledilsin.

Son düzenleme:
Önce Ultra dene fazla gelirse önerilene çekersin:)

Resolution Scale'yi 1.5 yapıp oynayın bence (FPS düşer ama değer.)
Çünkü oyundaki bulanık görüntünün tek çözümü o ayardır. 1.5 görüntüyü mükemmel derecede arttırıyor. Sanki 2K görüntü gibi kalite geliyor. TAA orta ayarda olsun. FXAA açık olsun. Vynsc açık olsun. Tripple buffiring açık olsun.

kapalı olması gerekenler:
Advanced settings bölümünde hemen en altta tree treselotion ayarı da çok fazla FPS yiyor o ayarı mümkünse kapatın. MSAA kapalı olsun.

Dediğim gibi RDR2 1080P'de maalesef bulanık. Ama dediğim ayarları yaparsanız bir nebze de olsa oyun iyileşiyor.
Bu oyunda 40 FPS bile gayet akıcı. Yeter ki bulanıklık halledilsin.

Dediğiniz gibi yaptım. Gözlerim açıldı. Teşekkür ederim dediğiniz gibi 44 FPS aldım ama karşılığında muhteşem görüntü kalitesi keyfini yaşadım.
Onun dışında Ultra ayarlarda 61 FPS aldım. Demem o ki görüntü kalitesi için NVIDIA'nın önerilen ayarlarına itibar etmeyin. Teşekkür ederim herkese 🤗

@rockone bu arada oyundayken uyarı ekranı alıyorum sürekli VRAM kapasiteniz azaldı. Grafikleri veya arka planda çalışan uygulamaları kapatın. Diye uyarı alıyorum. Uyarıları nasıl kapatabilirim? Çünkü çok sinir bozucu.

Son düzenleme:
Dediğiniz gibi yaptım. Gözlerim açıldı. Teşekkür ederim dediğiniz gibi 44 FPS aldım ama karşılığında muhteşem görüntü kalitesi keyfini yaşadım.
Onun dışında Ultra ayarlarda 61 FPS aldım. Demem o ki görüntü kalitesi için NVIDIA'nın önerilen ayarlarına itibar etmeyin. Teşekkür ederim herkese 🤗

@rockone bu arada oyundayken uyarı ekranı alıyorum sürekli VRAM kapasiteniz azaldı. Grafikleri veya arka planda çalışan uygulamaları kapatın. Diye uyarı alıyorum. Uyarıları nasıl kapatabilirim? Çünkü çok sinir bozucu.

Vram uyarısı alıyorsan ayna kalitesi ile yansıma kaltesini orta ayar yapabilirsin.(oyun bende türkçe)
Yani demek istediğim bazı gereksiz ayarlardan birkaçını orta ya da yüksek ayar yapabilirsin.

Sen 6 gb vram hakkını sonuna kadar kullanıyorsun o yüzden o uyarıyı veriyor. Ekran kartına fazla yüklenmişsin. Kapasiteyi biraz aşmışsın. Ayarlarda sol üst taraftaki sayı kırmızı olmasın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı