Çözüldü i7-12700H - RTX 4050 laptop güncelleme sonrası yavaş çalışıyor ve uygulama başlatmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kel Özghür

Picopat
RAM
8 GB RAM
Ekran kartı
GeForce RTX 4050 Laptop GPU
İşlemci
12th Gen Intel Core i7-12700H
Bugün güncelleme yapmıştım. Güncellemeden sonra oyunlar 40-10 FPS almaya başladı (laptop prize takılı olmasına rağmen), normalde bilgisayar başlarken sağ altta, internet simgesinin yanında gözükürdü. NVIDIA Broadcast, NVIDIA kontrol paneli gibi uygulamalar açılırdı. Çok garip çalışıyor bilgisayar.

Çözüm
ASUS Armoury Crate giriş yapıp GPU ayarlarından eko modu yerine standart modunu aktif etmeyi dener misiniz?
1-2 saat önce sürücü güncellemesi gelmişti, yapmayı unuttum. Fakat ekran kartı sürücüsünü güncelledikçe yavaşlıyor gibi geldi. Hatta önceki konularımda eski bir sürücü kurarak sorunu çözmüştüm.

ASUS TUF F15 FX507ZU4_FX507ZU4
Hocam sen en temizinden DDU ile sürücüyü kaldır ekran kartı için. Sonra GeForce experience indir o en güncel en düzgün sürücüyü indirir ordan kurarsın.

Hocam sen en temizinden DDU ile sürücüyü kaldır ekran kartı için. Sonra GeForce Experience indir o en güncel en düzgün sürücüyü indirir oradan kurarsın.

Defalarca yaptım onu. Biri daha DDU derse çıldıracağım artık. Zorunlu değilse yapmayacağım hocam. Her sorunumda 4 defa bunu dediler. Hiçbirisi işe yaramadı. Daha çok devam ederse garantiye falan yollayacağım zaten, oyunda ekran bozulmaları yaşanıyor, VRAM kaynaklı olabilirmiş.

Defalarca yaptım onu. Biri daha DDU derse çıldıracağım artık. Zorunlu değilse yapmayacağım hocam. Her sorunumda 4 defa bunu dediler. Hiçbirisi işe yaramadı. Daha çok devam ederse garantiye falan yollayacağım zaten, oyunda ekran bozulmaları yaşanıyor, VRAM kaynaklı olabilirmiş.
Haklısın ama insanın aklına direkt sürücü problemi geliyor. Peki oyunlarda msi afterburner ile verileri izliyormusun mesela ekran kartı işlemci ram vsvs kullanımlarında sıkıntı var da ondan mı fps düşüyor acaba.

Ne hata verdiğine göre değişir.
1712857877403.png

:)

Dediğinizi yaptım, bir de DDU'yu sildim. Bu kadar. Sorun çözüldü. Fakat ara sıra oluyor. Tekrar olabilme ihtimali var, mesajınızı çözüm olarak işaretlemem gerekir mi?
O mecburi bişey değil siz bilirsiniz hocam. Çözülmesine sevindim tekrar olursa bu ayarı kontrol edersiniz ya da yüksek performans modunu deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı