i7 12700H ve RTX 3070 birlikte iyi çalışıyor mu?

iob10

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Acer Nitro 5'in AN515-58(NH.QGAEY. 001) modelini sipariş ettim. Bu modelden şu an sadece 2 yerde satışta olduğunu fark ettim. Anladığım kadarıyla firma bir süre sonra aynı modeli RTX 3060 ekran kartıyla üretmeye başlamış. Bu durum kafamda soru işareti oluşturuyor. Başka markalara baktığımda da 12700H ve RTX 3070 kombinasyonunun pek kullanılmadığını gördüm. Acaba uyumlu bir kombinasyon değil mi? Bilen veya şu an kullanan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
Cihaz bu:

Tebrikler güzel sistem. Bende aynısının 3060'lı olanı ama DDR5 olanı var.
12700H işlemci çok güçlü bir işlemci masaüstü 12700'den yüzde 13 daha güçsüz. 3070'i çok rahat çalıştıracaktır.
Adaptör gücü 280 watt civarı olması lazım yalnız.

Tebrikler güzel sistem. Bende aynısının 3060'lı olanı ama DDR5 olanı var.
12700H işlemci çok güçlü bir işlemci masaüstü 12700'den yüzde 13 daha güçsüz. 3070'i çok rahat çalıştıracaktır.
Adaptör gücü 280 watt civarı olması lazım yalnız.
Hocam aynı modelin daha sonradan rtx 3060 olan versyonları üretmesi ve benim bu paylaştığımdan çok az üretilmiş olması beni biraz düşündürüyor. Fiyat da diğerlerine göre oldukça makul. Aynı kombinasyon farklı cihazları arattığımda mux switch bulunmaması sebebiyle fps sorunu yaşayan arkadaşları gördüm. Bildiğim kadarıyla bu cihazda da mux switch yok.

Hocam aynı modelin daha sonradan RTX 3060 olan versyonları üretmesi ve benim bu paylaştığımdan çok az üretilmiş olması beni biraz düşündürüyor. Fiyat da diğerlerine göre oldukça makul. Aynı kombinasyon farklı cihazları arattığımda MUX Switch bulunmaması sebebiyle FPS sorunu yaşayan arkadaşları gördüm. Bildiğim kadarıyla bu cihazda da MUX Switch yok.

MUX var.

Hocam aynı modelin daha sonradan RTX 3060 olan versyonları üretmesi ve benim bu paylaştığımdan çok az üretilmiş olması beni biraz düşündürüyor. Fiyat da diğerlerine göre oldukça makul. Aynı kombinasyon farklı cihazları arattığımda MUX Switch bulunmaması sebebiyle FPS sorunu yaşayan arkadaşları gördüm. Bildiğim kadarıyla bu cihazda da MUX Switch yok.

MUX dediğin BIOS'tan Intel grafik birimini devre dışı bırakıp sadece RTX2070 çalışsın olarak seçme olayını mı diyorsun. O olması lazım. Benim Monster'da vardı. Şimdki laptopta denemedim. İşe yarıyor mu?
Ben masaüstünde internette gezinirken Intel grafik birimini kullanmasını istediğim için hybrid seçtim.
Oyunlarda zaten RTX 3060 çalışıyor.

Aynı modelin RTX 3060 bulunan versiyonları halihazırda bu cihazdan daha pahalı hocam. Sebebi ne olabilir sizce?

Değil hocam, ki bu durumun sebebi stok sayısı veya satıcının kâr oranına göre değişir.

MUX dediğin BIOS'tan Intel grafik birimini devre dışı bırakıp sadece RTX2070 çalışsın olarak seçme olayını mı diyorsun. O olması lazım. Benim Monster'da vardı. Şimdki laptopta denemedim. İşe yarıyor mu?
Ben masaüstünde internette gezinirken Intel grafik birimini kullanmasını istediğim için hybrid seçtim.
Oyunlarda zaten RTX 3060 çalışıyor.

MUX Switch ile FPS artışı oluyormuş hocam. Bu durumdan şikayet eden arkadaşlar oyun esnasında iki GPU arasında geçiş olurken FPS kaybı olduğunu söylüyorlar.

Değil hocam, ki bu durumun sebebi stok sayısı veya satıcının kâr oranına göre değişir.

Hocam içimi rahatlatıyorsunuz öncelikle bunun için teşekkür ederim. Varsayıyorum mux switch olmaması beni çok üzer mi? Bios üzerinden aktif edebilir miyim?

MUX Switch ile FPS artışı oluyormuş hocam. Bu durumdan şikayet eden arkadaşlar oyun esnasında iki GPU arasında geçiş olurken FPS kaybı olduğunu söylüyorlar.

Hocam içimi rahatlatıyorsunuz öncelikle bunun için teşekkür ederim. Varsayıyorum MUX Switch olmaması beni çok üzer mi? BIOS üzerinden aktif edebilir miyim?

Hocam, modelin 3070 Ti ve 60 versiyonunda MUX var. 3070 modelinde de MUX vardır, bir tek 50 serisinde yok. Çok üzmez fakat önemli bir özellik bana göre, BIOS veya Nitro sensten aktif edebilirsin.

Geri
Yukarı