i7 12700K ile B660 Mortar anakart uyumu nasıldır?

N0vaBetrayel

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Almanya / Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar işlemciyi aldım elde i5 12400 vardı sattım. Askere gideceğim için kullanma fırsatım olmayacak işlemciyi 1 ay sonra tecrübe edebileceğim için sizlere sormak istiyorum. Anakart MSI B660M Mortar, bu anakart ile sorunsuz kullanırım diye düşünüyorum. Varsa B660 ve i7 12700K kullanan tecrübelerini yazarsa sevinirim, bunun dışında soğutucu ID frostfloow 120mm sıvı soğutma stok hızıyla bu işlemciyi idare eder mi? MasterGel termal macun kullanacağım.

Arkadaşlar işlemciyi aldım elde i5 12400 vardı sattım. Askere gideceğim için kullanma fırsatım olmayacak işlemciyi 1 ay sonra tecrübe edebileceğim için sizlere sormak istiyorum. Anakart MSI B660M Mortar, bu anakart ile sorunsuz kullanırım diye düşünüyorum. Varsa B660 ve i7 12700K kullanan tecrübelerini yazarsa sevinirim, bunun dışında soğutucu ID frostfloow 120mm sıvı soğutma stok hızıyla bu işlemciyi idare eder mi? MasterGel termal macun kullanacağım.

İşlemci anakartla uyumludur fakat o soğutucu o işlemci için sınır noktası. Yükseltme imkanınız varsa 240mm sıvı soğutma almanızı öneririm.

Soğutucu olarak tavsiyeniz var mı?
DDR5 almayacaksaniz bu daha iyi olur. K bir islemciye B anakart almak biraz absurd oluyor. O sogutucuyla da olmaz maalesef 12700K isinan bir islemci.

B seri anakartla kullanmam durumunda performans anlamında sıkıntı yaşar mıyım? Anakart değişimi için 2-3 ay kadar beklemem gerekecek çünkü. Sıvı soğutucuyu ise geldiğimde bi deneyip ısı sorunu yaşarsam hemen değiştirebilirim.

Soğutucu olarak tavsiyeniz var mı?

B seri anakartla kullanmam durumunda performans anlamında sıkıntı yaşar mıyım? Anakart değişimi için 2-3 ay kadar beklemem gerekecek çünkü. Sıvı soğutucuyu ise geldiğimde bi deneyip ısı sorunu yaşarsam hemen değiştirebilirim. Diye tekrar sorayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı