i7 13700K sistem için 360mm soğutucu önerisi

Mazotçu

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : Intel Core I7 13700K
Anakart : ASUS TUF GAMING Z790 D4
Ekran Kartı : Zotac RTX 4080 Trinity
RAM : Corsair Vengeance RGB RT 16x2 GB DDR4 3600 MHz
SSD : Kingston KC3000 1TB - Corsair MP510 480 GB
Kasa : Xigmatek EN9726 Prosper
Güç Kaynağı : Corsair RM850X 850W 80+ Gold
İşlemci Soğutucu : Cooler Master Masterliquid ML240L
Mouse : HyperX Pulsefire FPS Pro
Kulaklık : Razer Kraken V3 HyperSense
Klavye : Corsair K70 MK2
Herkese iyi sosyaller. Şu an mevcut kullandığım sistemim aşağıdaki gibidir. Yakın zamanda kasa ve sıvı soğutma güncellemesi yapmayı düşünüyorum. Kasa olarak İtopya indirimleriyle birlikte NZXT H9 Flow aklıma yattı sebebi ise yüksek GPU uzunluk desteği ve içerisinde 3X intake 1X exhaust fan olması. Birçok markada 4X fan ve maksimum GPU uzunluğuna bakıldığında fiyatlar uçuyor. Bahsettiğim kasa şu an en uygun 6500 TL civarında.

NZXT H9 Flow kasaya uyumlu olarak F/P olarak bir sıvı soğutma bakıyorum. RGB takıntım yok olsa da olur olmasa da. Aşağıda belirttiğim gibi sistem hep farklı markalar içerdiği için marka ve ARGB fark etmeksizin uzun ömürlü bir sıvı soğutma ihtiyacım var. Şu an mevcutta kullandığım Cooler Master ML240L V1 cihazı yaklaşık 7 senedir sorunsuz şekilde kullandım fakat hem havaların ısınmasıyla hem de fan ve radyatörden gelen sesler sonucu kasa ve sıvı soğutma ihtiyacım var. Artık emekliye ayrılma vakti geldi :)

Bunlara bağlı olarak ARCTIC Liquid Freezer II - 360 AR-ACFRE00068A Rev 7 LGA1700-1200/AM5-AM4, 3x120mm PWM Sıvı Ä°Ålemci soÄutucusu - inventus ürünün fiyatı performansına göre çok mantıklı geldi. Yeni versiyonları çıksa dahi bu fiyata sizce alınır mı? Arctic Liquid Freezer III 360 A-RGB White Multi Compatible All-in-One CPU Water Cooler bu linkteki 3. seri ürünün fiyatı 5443 TL gözüküyor fakat ön sipariş şeklinde. Ayrıca bu Arctics markasının distribütör garanti sağlayıcısı hangi firma oluyor?

Şimdiden verilen cevaplar için teşekkür ederim.

İşlemci: Intel Core i7 13700K.
Anakart: ASUS TUF Gaming Z790 D4.
Ekran kartı: Zotac RTX 4080 Trinity.
RAM: Corsair Vengeance RGB RT 16x2 GB DDR4 3600 MHz.
SSD: Kingston KC3000 1TB - Corsair MP510 480 GB.
Kasa: Xigmatek EN9726 prosper.
Güç kaynağı: Corsair RM850X 850W 80+ Gold.
İşlemci soğutucu: Cooler Master Masterliquid ML240L.
Mouse: HyperX PulseFire FPS Pro.
Kulaklık: Razer Kraken V3 hypersense.
Klavye: Corsair K70 MK2.

Hocam ben de bir tane konu açmıştım aynı kasaya zaten aynı konudan tartışmıştık bana gelenleri atacağım şimdi.

ARCTIC Liquid Freezer II - 420 A-RGB AR-ACFRE00109A​

Hocam ben de bir tane konu açmıştım aynı kasaya zaten aynı konudan tartışmıştık bana gelenleri atacağım şimdi.

ARCTIC Liquid Freezer II - 420 A-RGB AR-ACFRE00109A​

Hocam sizin açtığınız konuyu gördüm fakat 1-2 hafta içinde fiyatların artacağını düşündüğüm için güncel fiyatlar doğrultusunda F/P önerebilecek tecrübeli bir arkadaşımız olursa siparişi vereceğim.

Ayrıca belirtmiş olduğunuz ürün 420mm olduğu için H9 Flow için uyumlu değil 420mm desteklemiyor.
H9 Flow Maksimum 360mm desteklemekte. H9 Flow Mid-tower ATX Case

Hocam sizin açtığınız konuyu gördüm fakat 1-2 hafta içinde fiyatların artacağını düşündüğüm için güncel fiyatlar doğrultusunda F/P önerebilecek tecrübeli bir arkadaşımız olursa siparişi vereceğim.

Ayrıca belirtmiş olduğunuz ürün 420mm olduğu için H9 Flow için uyumlu değil 420mm desteklemiyor.
H9 Flow Maksimum 360mm desteklemekte. H9 Flow Mid-tower ATX Case

Hocam konuya yatkın olmadığım için kısura bakmayın. 360 mmlik de önermişti arkadaş

ARCTIC Liquid Freezer II - 360 A-RGB AR-ACFRE00101A​

Hocam konuya yatkın olmadığım için kısura bakmayın. 360 mmlik de önermişti arkadaş
Estağfurullah hocam. Bende konu başında belirttiğim gibi 360mm mantıklı fakat arkadaşın önermiş olduğu ürün 2. nesil ve şuan 3. nesil yeni çıktığı için Jumbum sitesi üzerinden ön sipariş doğrultusunda her iki modelin ARGB olanına kıyasla aynı fiyata geliyor.

Aradığınız şey hem performans hem sessizlikse Arctic zaten başı çekiyor. He Jumbum EKWB ürünleri getirecekmiş ama ne zaman olur takipte kalmak lazım. Eğer ki ben yapacağım ödemeyi biraz kısayım ama benzer seviyede soğutma performansı alıp kısmen sesli çalışan bir ürün edineyelim diyorsanız seçenekler yok değil.

Aradığınız şey hem performans hem sessizlikse Arctic zaten başı çekiyor. He Jumbum EKWB ürünleri getirecekmiş ama ne zaman olur takipte kalmak lazım. Eğer ki ben yapacağım ödemeyi biraz kısayım ama benzer seviyede soğutma performansı alıp kısmen sesli çalışan bir ürün edineyelim diyorsanız seçenekler yok değil.
Şuan Arctic Liquid Freezer III 360 A-RGB White Multi Compatible All-in-One CPU Water Cooler bu ürün piyasaya ve performansına göre çok mantıklı geliyor. Sipariş verdiğimiz anda sisteme düşüyor mu acaba ? Bilginiz var mı Jumbum hakkında ?

@jumbum'u konuya çağıralım.
Beklemedeyim @jumbum 'u. Ayrıca hocam bahse konu Artric Liquid Freeze III 360mm NZXT H9 Flow üst kısmına uyumlu olur mu ? Bilginiz var mı ? Malum kasa destekliyor ama Artric markasının radyatörlerinin kalın olması sebebiyle bir çok kasada sorun yaşandığı söyleniyor.

Arctic Liquid Freezer II - 360 ARGB AR-ACFRE00101A​

Ben aldıktan 1 hafta sonra 3'ü çıktı:)Bildiğim kadarıyla bir tane LGA1700 dikdörtgen demir braket beraber yolluyorlar. Soğutucu bakır tam bir demir plakaya temas ederek daha iyi soğutsun diye. Daha iyi derken 7-10 derece daha aşağı soğutsun. Braketten veriliyor mu kesin emin değilim. 500 TL gibi bir fiyatı var zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı