i7 13700KF boştaki sıcaklık değerleri iyi mi?

massiveRAIN

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
i7 13700KF işlemci kullanıyorum, cinebech testi yaptım, dün 100 dereceleri gördü. Ben de bugün termal macunu değiştirdim işlemcimin, bu işlemi ilk defa yaptığım için emin olamadım belli ince bir katman olacak şekilde sıktım ve plastik spatula yardımıyla yaydım. Tabii bu işlemin vermiş olduğu acemilikle de gelip burada bilen arkadaşlarıma sormak istedim. Cooler Master MasterGel Maker termal macunu kullandım. Strest testine sokmadım çekindim daha doğrusu, boştaki değerler böyle;

Adsız.png

Max yazan yerler önemli midir? Her şeyi doğru yapmış mıyım?

Benim 14700k 46 derecelerde seyrediyor kafasına göre değişiyor. Aynı marka macun var bende de. Normal bu işlemcilerde.

Değerlerin normal gözüküyor.
Cinebech açtım sonuna kadar beklemedim değerler bu aralıklarda seyrediyor normal mi ?
Adsız.png

HWMonitor indir, package kısmına bak ve paylaş.
Adsız.png

Heralde doğru yeri attım hocam bakarmısınız ?

Corsair iCUE H115i ELITE RGB 280mm soğutucu kullanıyorum bu arada.

Benim 14700k 46 derecelerde seyrediyor kafasına göre değişiyor. Aynı marka macun var bende de. Normal bu işlemcilerde.

Bu 13700kf'lerde soba gibiymiş öyle diyorlar , tabi sistemi toplarken bunu bilmiyordum. Şimdi detayına girince öğrenmiş oldum.

13700K - 13900K - 14700K - 14900K tabiri caizse odayi isitmak icin kullanilacak islemciler. Tam yuk altinda 420mm AIO'lar bile iyi sekilde sogutamiyor. Bu islemcilerin yuzde 100 yuk altinda 90 derece uzerine cikmasi cok normal. Undervolt yapip kullanabilirsiniz.

13700K - 13900K - 14700K - 14900K tabiri caizse odayi isitmak icin kullanilacak islemciler. Tam yuk altinda 420mm AIO'lar bile iyi sekilde sogutamiyor. Bu islemcilerin yuzde 100 yuk altinda 90 derece uzerine cikmasi cok normal. Undervolt yapip kullanabilirsiniz.
Yani termal macun sürümü ve montajında bir hata yapmamışım dimi hocam ? Bu değerler normal diyorsanız 360mm bir soğutucu alsam 5-10 derece daha fark edermi ?

Geri
Yukarı