Çözüldü i7 13700KF CPU anlık olarak %100 çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmtakc

Centipat
Daha fazla  
RAM
G-Skill Trident Z 6000Mhz CL30 DDR5 2x16GB
Anakart
Msı z790 Edge Wifi DDR5
Merhaba; RDR2 oynarken CPU kullanımı anlık olarak %100 kullanıma çıkıyor. O sebep ile de işlemci sıcaklığı bir anda 10 derece artıyor. Bu beni rahatsız etmeye başladı acaba bir problem mi? Sistemi daha 1 ay oldu toplayalı. Windows 11 kullanıyorum acaba stabil çalışmama problemi olabilir mi?

Yardımınız için çok teşekkür ederim, kusura bakmayın iş güç derken Forum'a bakamadım anca görebildim mesajınızı. Bu akşam üzeri yeniden macun sürüp deneyeceğim. Tekrar buraya sonrasında neler olduğunu yazarım en azından benim gibi problem yaşayan arkadaşlar için de bir çözüm olmuş olur😀

Naptınız hocam.

Naptınız hocam.

Bugün islemci macunu degistirdim. Sonrasinda tekrar OCCT testinde 100 derecelerde geziyordu. Son olarak TT TG-50 macunu almistim degistirmek icin islemciyi yerinden sokup tamamen temizlemek istedigimde tekrar islemciyi yerine oturtayim derken elden kayip islemci pinlerimde yamulmalar mevcut. Anakart anlayacagin cop oldu sistemi camdan asagiya atmamak icin kendimi zor tutuyorum.

Bugün islemci macunu degistirdim. Sonrasinda tekrar OCCT testinde 100 derecelerde geziyordu. Son olarak TT TG-50 macunu almistim degistirmek icin islemciyi yerinden sokup tamamen temizlemek istedigimde tekrar islemciyi yerine oturtayim derken elden kayip islemci pinlerimde yamulmalar mevcut. Anakart anlayacagin cop oldu sistemi camdan asagiya atmamak icin kendimi zor tutuyorum.

Nasıl bir yamulma fotoğraf atarsanız yardımcı olalım kendinizi de düzeltebilirsiniz.

Nasıl bir yamulma fotoğraf atarsanız yardımcı olalım kendinizi de düzeltebilirsiniz.

Islemci dik bir sekilde pinlerin uzerine dustu duzelecek gibi durmuyor.

Sanırım düzelecek gibi durmuyor.

Islemci dik bir sekilde pinlerin uzerine dustu duzelecek gibi durmuyor.

Sanırım düzelecek gibi durmuyor.
Bu daha belirgin

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    159,5 KB · Görüntüleme: 23
  • 427B77CE-91AD-4A9E-BEFF-E3404B27736A.jpeg
    427B77CE-91AD-4A9E-BEFF-E3404B27736A.jpeg
    150,1 KB · Görüntüleme: 25
Gereksiz yere masraf çıkmış bir termal macun yüzünden, halbuki gerek yoktu... Masaüstü sistemde ne Pumpout'u olacak? İşlemcinin ani sıcaklık yukselmeleri voltaj kaynaklı olsa gerek. Voltaj anlık peek atıyorsa sıcaklık da buna bağlı olarak yükseliyordur, doğal bir şey.

Geri
Yukarı