i7 13700KF RTX 3060 Ti sistem alınır mı?

raksibu

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS 11 GB 384Bit GTX 1080Ti GDDR5X
Intel i7 8700K
32 GB RAM
512GB M2 SSD
1 TB HDD
Asus ROG Sıvı Soğutma
650W 80 Plus PSU
Meslek
Grafik Tasarım - SEO Uyumlu Içerik Yazarı
25.000 TL bütçem var GameGaraj'dan bu bilgisayarı almak istiyorum. İyi mi? Değişecek parça var mı?

Untitled.png

Oyun için mi alıyorsunuz? Oyun içinse sistem çok dengesiz olmuş.
Düzeltme: Önerdiğim sistem bitmiş başka arıyorum.

Oyun için mi alıyorsunuz? Oyun içinse sistem çok dengesiz olmuş. Bunu öneririm.
1080p için ise burada da işlemci güçsüz kalır.

Oyun için mi alıyorsunuz? Oyun içinse sistem çok dengesiz olmuş. Bunu öneririm.
Dengesiz olan kısmı açıklayabilir misin? Depolama alanının 1 TB olmasını istiyorum 500 GB yeterli olmuyor.

Dengesiz olan kısmı açıklayabilir misin? Depolama alanının 1 TB olmasını istiyorum 500 GB yeterli olmuyor.
Oyunlarda ekran kartı çok daha önemlidir. 3060Ti ise orta seviye bir kartken 13700K üst seviye bir işlemcidir. O ekran kartı için gereksiz pahalı.
Depolama eklenebilir. Önemli olan değişmeyecek parçaların en üst olması

Oyunlarda ekran kartı çok daha önemlidir. 3060Ti ise orta seviye bir kartken 13700K üst seviye bir işlemcidir. O ekran kartı için gereksiz pahalı.
Depolama eklenebilir. Önemli olan değişmeyecek parçaların en üst olması
Ekran kartında veya bilgisayarda yükseltme yapmak istediğimde işlemci engeline takılmamak için böylesi daha iyi olur diye düşündüm. Bu haliyle benim oyun FPS alımlarımda bir düşüşe sebep olur mu?

İşlemci aşırı fazla güçlü RTX 3060 Ti için. O bütçeye de RTX 3060 Ti az kalıyor. RTX 3070 Ti, RTX 3080 alternatifler varken.
Örnek sistem varsa aklında bakabilir miyim?

Ekran kartında veya bilgisayarda yükseltme yapmak istediğimde işlemci engeline takılmamak için böylesi daha iyi olur diye düşündüm. Bu haliyle benim oyun FPS alımlarımda bir düşüşe sebep olur mu?

Örnek sistem varsa aklında bakabilir miyim?
FPS düşüşü olmaz ama 16-17 bin liralık diğer 3060Ti sistemlerle benzer FPS değerlerini alırsınız.

FPS düşüşü olmaz ama 16-17 bin liralık diğer 3060Ti sistemlerle benzer FPS değerlerini alırsınız.
Bu bütçeye depolama alanının 1 TB olduğu veya yükseltildiğinde aynı fiyata denk geldiği aynı zamanda da geliştirmeye açık olan sistem önerisi yapabilir misiniz? Çok memnun olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı