i7 14700K iade edilir mi?

Daha fazla  
Merhaba, hazir sistem kuran bir firmadan asagidaki ozelliklerde bir PC topladim. Urunu dun teslim aldim, bugün kurulumlarini gerceklestirdim. Tum islemleri gerceklersirdikten sonra PC bosta iken 50-60 derecelerde, yuzde 5 yuzde 10'luk CPU kullaniminda 75-85 derecelerde ve tam yukte 100 dereceye ulastigini monitor programlarinda gormekteyim. Bu durumda bir yalnislik var mi yoksa kartin olayimi bu acaba. Ciddi ciddi termal macun mu surmediler diye merak ediyorum fakat urunu kendileri topladiklari icin acip kontrol etmek istemiyorum. Eger bu durumda bir anormallik var ise iade surecini baslatacagim. Sizce ne yapmali?

Kasa: Corsair 3000D aırflow.
Anakart: MSI B760 Gaming Plus Wi-Fi
Islemci: Intel Core i7-14700K
Sivi sogutma: Be Quiet! Pure loop 2 FX 240mm.

Merhaba, hazir sistem kuran bir firmadan asagidaki ozelliklerde bir PC topladim. Urunu dun teslim aldim, bugün kurulumlarini gerceklestirdim. Tum islemleri gerceklersirdikten sonra PC bosta iken 50-60 derecelerde, yuzde 5 yuzde 10'luk CPU kullaniminda 75-85 derecelerde ve tam yukte 100 dereceye ulastigini monitor programlarinda gormekteyim. Bu durumda bir yalnislik var mi yoksa kartin olayimi bu acaba. Ciddi ciddi termal macun mu surmediler diye merak ediyorum fakat urunu kendileri topladiklari icin acip kontrol etmek istemiyorum. Eger bu durumda bir anormallik var ise iade surecini baslatacagim. Sizce ne yapmali?

Kasa: Corsair 3000D aırflow.
Anakart: MSI B760 Gaming Plus Wi-Fi
Islemci: Intel Core i7-14700K
Sivi sogutma: Be Quiet! Pure loop 2 FX 240mm.
sıcaklıklar muadillerine göre aynımı yoksa fazlamı

Firma tarafindan kuruldugundan, kasayi acmak istemiyorum. İade durumunda yok bunu sökmussunuz gibisinden laflar etmesinler diye. Anladigim kadariyla bir şeyler yanlış degil mi?

O cıcaklıklar şimdi böyleyse hava ısınınca daha da artar filan bence garanti filan bozulacaksa geri yolla baksınlar ya da sen sök macuna filan bak başka çare yok gibi.

Geri
Yukarı