i7 14700KF ısısı aniden 70'e çıkıyor

weirdcore

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, anakartım ASUS TUF Gaming B760-Plus Wi-Fi, BIOS'ta Intel Boost'u ve ASUS'un işlemciyi kontrol eden yazılımını devre dışı bıraktım. Buna rağmen sürekli, yük altında veya değilken, 1-2 saniyeliğine işlemci ısısı 70 dereceyi ve biraz üstünü görüp sonra geri 50 dereceye düşüyor. Bunun çözümü varsa nedir?

Hayır, ASUS LC 240, sıvı soğutma.

Isındığı zaman hangi uygulamanın yüke girdiğini kontrol edebilme şansınız var mı? Bir de R23 "Cinebench R23" testine sokup sıcaklık sonuçlarını paylaşabilir misiniz?

Ne olur ne olmaz sisteminizi "Malwarebytes" ile taratın eğer sisteminizde virüs varsa anı sıcaklık artışlarına sebebiyet verebilir.

Isındığı zaman hangi uygulamanın yüke girdiğini kontrol edebilme şansınız var mı? Bir de R23 "Cinebench R23" testine sokup sıcaklık sonuçlarını paylaşabilir misiniz?

Ne olur ne olmaz sisteminizi "Malwarebytes" ile taratın eğer sisteminizde virüs varsa anı sıcaklık artışlarına sebebiyet verebilir.

Skyrim'de denedim, işlemci yükü %10'ken 70 dereceyi görüyor. Testi şimdi yapacağım. Virüs taraması yaptım, temiz çıktı.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (15).png
    Ekran Görüntüsü (15).png
    64,8 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:

Geri
Yukarı