i7 14700KF RTX 4070 sistem nasıldır?

dilandeniz

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Nvidia rtx 4070 i714700k msi 850 wolt psu 32 ram rog strix b760 anakart msi 360 rgb sıvısogutucu 10 tb m.2 ssd
Meslek
Müşteri temsilcisi
Merhaba, bu sistem kac yıl götürür? Yeni önümüzdeki yıllar yeni cıkacak oyunlar icin yeterli mi?
MSI VGA GeForce RTX 4070 Ventus 3X e 12g OC RTX4070 ekran kartı Dragos warfire 7X ARGB fan USB 3.0 PSU yok ATX Gaming bilgisayar kasası beyaz Intel Core i7 14700KF 3.4GHz 1700 fansız MSI MAG A850GL PCI-E5 850W 80+ Gold Power Supply ASUS ROG STRIX B760-A Gaming Wi-Fi D4 Intel B760 DDR4 5133 LGA1700 ATX ROG STRIX B760-A Gaming Wi-Fi D4 Gaming anakart 32 RAM 3600
Bana 50 bin TL patladı. DDR 5 neden gecmedin dersen o gün icin öyle gerekti SSD. M.2 10 TB M.2 SSD Izoly T240 sıvı sogutucu.

DDR4 yanlış yazmışım özür dilerim 3200 olacaktı.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (53).png
    Ekran Görüntüsü (53).png
    225,1 KB · Görüntüleme: 42
  • Ekran Görüntüsü (54).png
    Ekran Görüntüsü (54).png
    213,8 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
Rahat 10 yıl götürür. Ayrıca toplama pc'lerin en büyük avantajı kolaylık upgrade ediliyor oluşu. Sıkıntı yok, doğru seçim,oyuna devam.

13.nesil daha mantıklı olabilir aslında. 14.nesil biraz fazla güç çekiyor sisteme ek yük. Bu arada DDR5 tercih etmeniz harika olabilirdi.

Evet 13 nesil daha iyi olabilirdi ama aralarındaki fiyat farkı cok yoktu bende 16 cekirdek yerine 20 cekirdekten yana şansımı kullandım evet DDR5 olabilirdi ama o zamanda anakart cok fazla taviz vermiş olacaktımki anakart cok düşürmek istemedim.

14. nesili hiç mantıklı bulmuyorum ben geleceği yok. DDR5 de olmadığı için ileride hem anakart, hem işlemci hem ram değiştirilmesi gerekecek. AM5 sistem daha iyi olurdu.

14. nesili hiç mantıklı bulmuyorum ben geleceği yok. DDR5 de olmadığı için ileride hem anakart, hem işlemci hem RAM değiştirilmesi gerekecek. AM5 sistem daha iyi olurdu.

AM5 sistem tabii ki iyi olabilirdi ayrıca gelecegi yok derken 2 anlam cıkıyor biri sizin dediginiz digeri ise bu ürünü almışsın ama 1 sene sonra cöp mantıgı yani oyunlar oynamaz 5 6 yıl götürmez gib gibi sıralayabiliriz anlamlandırmada.

AM5 sistem tabii ki iyi olabilirdi ayrıca gelecegi yok derken 2 anlam cıkıyor biri sizin dediginiz digeri ise bu ürünü almışsın ama 1 sene sonra cöp mantıgı yani oyunlar oynamaz 5 6 yıl götürmez gib gibi sıralayabiliriz anlamlandırmada.

Hayır o anlamda değil gelişmeye açık değil anlamında. Yani yeni çıkacak bir Intel işlemciyi alamayacaksınız demek istedim. Ölü soket çünkü artık. Bana da fiyatlardan dolayı 14. nesil Intel mantıklı gelmiyor o yüzden. Özellikle oyun için. İş konusunda iyi iş çıkartıyor yoksa. Yoksa 1 senede oyun oynayamamanız gibi bir durum yok. Ama oyun için 7800x3D'li çok iyi bir sistem toplayabilirdiniz daha makul fiyata.

AM5 neden tercih etmiyorsanız derseniz ön bellek ne kadar yüksek tutsa bile cekerdek sayısını kısıyor sadece oyun odaklı bakmamak gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı