i7 14700KF RTX 4070 sistem nasıldır?

Hayır o anlamda değil gelişmeye açık değil anlamında. Yani yeni çıkacak bir Intel işlemciyi alamayacaksınız demek istedim. Ölü soket çünkü artık. Bana da fiyatlardan dolayı 14. nesil Intel mantıklı gelmiyor o yüzden. Özellikle oyun için. İş konusunda iyi iş çıkartıyor yoksa. Yoksa 1 senede oyun oynayamamanız gibi bir durum yok. Ama oyun için 7800x3D'li çok iyi bir sistem toplayabilirdiniz daha makul fiyata.

6 yıl götürsün yeter hem iş hem oyun anlamında zaten 6 yıl da bir sistemi komple degiştiriyorum ben her şeye sil baştan başlamak gerek gibi.

6 yıl götürsün yeter hem iş hem oyun anlamında zaten 6 yıl da bir sistemi komple degiştiriyorum ben her şeye sil baştan başlamak gerek gibi.

Beklentiye, ilerideki plana göre değişir. Bir ekran kartı almak istersiniz ve beslemesi için işlemci değiştirmek gerekir vs. Kişiye göre değişiyor yani.

AMD Ryzen 9 7950x3D on altı çekirdek 4.2 GHz işlemci​

Alacağım işlemci bu olurdu zaten tabii aklımdan gecmedi degil ama biraz özelliklerine nazaran fiyatı ucuk geldi aslına bakarsanız kaldı ki 2026'dan sonra AMD soket degiştirecek almış olsaydım bile sadece artısı 2 yıl yeni cıkan işlemciyi soket aynı soket kullanmak olurdu sadece.

İlerideki planım tabii ki Allah hepimize uzun ömür saglıklı yaşam versin 5.nesil bir üst segment anakart işlemci ve ekran kartı kompinesi tabii bu söyledigim 6 yıllık bir plan 2029 ve 2030 tarihleri diyebilirim o zaman kadar zaten DDR5 RAM'ların MHz 12 bin 13 bin hıza cıkar ona göre de anakartlar tam oturmuş halde piyasaya cıkar ve ceşit bollugu olur işte o zaman AMD ve Intel kanadından bir secim yapmak mantıklı olabilir ama bu sistemin üzerine işlemcinin yenisi cıkmış al mantıgı yapmıyorum aynı soketi kullansa bile o yüzden sorun olmayacaktır benim icin her sene işlemci degiştirmek isteyenler icin bu sistem boş para harcama olabilir ama beni 5 yıl götürsün kafası taşıyanlar icin artık 5 yıl sonra da anakart degiştirmek zor gelmemeli degilmi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı