i7 2600 CS:GO ısıdan kaynaklı kapanma

nacaar

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
İşlemcim i7 2600 ve CS:GO oynarken 82 dereceleri görüyor rahatlıkla. Termal macun olarak, Arctic MX-4 2019 Edition kullanıyorum. Fanım ise Intel'in sunduğu stok fan.
Önerebileceğiniz bir soğutucu var mı kapanmaması için?

Termal macun kaliteli.
Donanımsal temizlik yaparsanız faydalı olacaktır.
Bilgisayarım temiz ama tekrar gözden geçireceğim
İşlemci soğutucu ayakları tam oturuyor mu CS:GO'da bu kadar ısınıp kapanması anormal
evet tam oturmuş vaziyette.
Bu sıcak havaların etkisi olabilir mi? Kapalı bir alandaçünkü bilgisayar kasası sadece önü açık ve yan tarafındaki kapağı açık
Peki başka bir neden olabilir mi?

İşlemci fanı tam oturmamış olabilir. Benim de işlemcim bundan 1 hafta önce 90ı görüyordu. Ustaya götürdüm fan yerine oturmadığından görüyormuş. Şuanda 30 derece. Oyunlarda maks. 60 oluyor.

Kapak açık şekilde kullanmak iyi değildir benim düşüncem kaç adet fan bulunmakta kasanızda?
İşlemci fanı tam oturmamış olabilir. Benim de işlemcim bundan 1 hafta önce 90ı görüyordu. Ustaya götürdüm fan yerine oturmadığından görüyormuş. Şuanda 30 derece. Oyunlarda maks. 60 oluyor.
stok fanda 80 derece normal oyun oynarken işlemci fanı değiştirilmeli kesinlikle bu şekilde kullanımda ilerde anakarta da zarar verme ihtimali var
CPU fan için ayırdığınız bütçe nedir?

Kapak açık şekilde kullanmak iyi değildir benim düşüncem kaç adet fan bulunmakta kasanızda?

stok fanda 80 derece normal oyun oynarken işlemci fanı değiştirilmeli kesinlikle bu şekilde kullanımda ilerde anakarta da zarar verme ihtimali var
CPU fan için ayırdığınız bütçe nedir?
12 cm egsoz fanı ve psu, ekran kartı fanı vs. bulunmakta sadece. Peki ne önerebilirsiniz 100 - 130 TL arasında?
Laptopsa soğutucu al.
Masaüstü
tutup sallamaya çalıştığımda oynamıyor oturmadığını sanmıyorum

Ekran kartı psu ve işlemci fanı harici olan fan sadece 1 tane mi ?
Termal macunu ne zaman değiştirdiniz
1 ay oldu olmadı

böyle bir şey alsam stok fanla arasında ne kadar bir fark olur?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı