i7 2600 için Anakart ve RAM önerisi

Çikilop

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar. Yeni bir sistem toplayacaktım, maalesef şartlar yüzünden olmuyor. Bende eski ama güçlü işlemcimi kullanıp ona uygun bir anakart alıp, ram, güç kaynağı, kasa ve Ekran kartı almak istiyorum. İşlemcim i7 2600 model. Önerilerinizde HDD olmasın lütfen. Bütçem 2000 2300 civarı.

Yaklaşık 1 sene sonra güncel ve güçlü anakart ve işlemci alacağım.

İşlemcin çok eski ve pek güçlü olduğu da söylenemez. O işlemcinin yanına bahsettiğin parçaları satın alman seni boş yere masrafa sokacaktır. Eski mimarilere o kadar para vermek de pek hoş olmaz açıkçası. 2300 TL bütçe ile güncel bir Skylake sistem toplamanı tavsiye ediyorum. Şu anki işlemcinden kalır yanı olmayan hem de güncel i3 6100 tabanlı bir sistem toplayabilirsin. Yeni konu aç... :)

Son düzenleme:
ASUS B150 PRO GAMING D3 Intel B150 Soket 1151 DDR3 1866Mhz(OC) USB3.1 Anakart

GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsX DDR3 2400Mhz CL11 1.65V Dual Kit Ram

bunları alırsan 3 sene rahat götürür

İşlemcin çok eski ve pek güçlü olduğu da söylenemez. O işlemcinin yanına bahsettiğin parçaları satın alman seni boş yere masrafa sokacaktır. Eski mimarilere o kadar para vermek de pek hoş olmaz açıkçası. 2300 TL bütçe ile güncel bir Skylake sistem toplamanı tavsiye ediyorum. Şu anki işlemcinden kalır yanı olmayan belki de daha fazla performans sağlayacak i3 6100 tabanlı bir sistem toplayabilirsin. Yeni konu aç... :)
İşlemci eski evet, ama ben güçsüz olduğuna inanmıyorum. Neden diye sorarsanız 2011'den beri kullanıyorum ekran kartım kötü diye yeterli performans alamıyorum. Eğer ekran kartım daha iyi bir model olsaydı bu işlemci beni 1, 2 sene daha götürürdü.

ASUS B150 PRO GAMING D3 Intel B150 Soket 1151 DDR3 1866Mhz(OC) USB3.1 Anakart

GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsX DDR3 2400Mhz CL11 1.65V Dual Kit Ram

bunları alırsan 3 sene rahat götürür
Öneriniz için teşekkürler. Benim istediğim bunlar değil.

İşlemci eski evet, ama ben güçsüz olduğuna inanmıyorum. Neden diye sorarsanız 2011'den beri kullanıyorum ekran kartım kötü diye yeterli performans alamıyorum. Eğer ekran kartım daha iyi bir model olsaydı bu işlemci beni 1, 2 sene daha götürürdü.

Öneriniz için teşekkürler. Benim istediğim bunlar değil.
sizi şimdilik idare etmesi için anakart istiyorsunuz anlaşılan ona göre anakart önermemi istermisiniz ?

Artık gerçekleri görüp güçsüz olduğuna kendinizi inandırmalısınız. Aradan 5 sene geçmiş ve birçok mimari çıkmışken i7 2600'ın hala güçlü kalabilmesi maalesef mümkün değil. O işlemcinin müadili Skylake i5 işlemciler bile değil. Eski bir işlemciye eski parçalar satın almak zorunda kalacaksınız ve bu "ölü yatırım" olacaktır. Dediğim gibi güncel bir sistemle daha fazla performans alabilirsiniz.

Anakartım 1155 soket dostum.
Kusura bakmayın bu akşam biraz dalgınım göremedim şunlara bir bakmanızı öneririm
ASUS H61M-PRO Intel H61 Soket 1155 DDR3 1600MHz VGA&DVI Anakart

Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Beast DDR3 1866MHz CL9 1.5V XMP Ram

sanırım bunlar gayet uygun sizin görüşleriniz nelerdir

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı