İ7 2600 İşlemci boştayken 98 derece

İşlemcimin sıcaklığı PC yeni açılmış olsa bile 96 98 derece civarı gösteriyor. Oyuna girsem de aynı masaüstündeyken de aynı. Masaüstünde Core temp uygulamasını oyunda ise Afterburner kullanıyorum.

Termal macun yenile sonra laptopsa eğer yüksek voltaj gelmiş olabilir. İşlemci yerine dikkatli bak işlemci ile bölmesi arasında boşluk falan var mı?

fahrenheittir o 98 derece olsa sistem güvenlik için kendisini kapatır? cpu z de benimkini 124 gösteriyordu sensör arızalıdır belki de
98 derece ilk görüldüğünde fan son hıza getirilir önce, yetmiyorsa işlemci hızı azaltılır, sonunda o da yetmezse soğutmaya, 100ü gördüğünde bilgisayar kapanır.

@@aquinox hocam şimdi soruları cevaplayın lütfen;
1) Eliniz ile kasanın egzoz fanına bakın dışarı gerçekten sıcak hava veriyor mu? Yok ise derece bozulmuştur.
2) Son zamanlar da ne yaptınız termal macun değişimi ya da temizlik gibi ayrıca işlemci fanıda çalışıyor mu?

Ya da kapağı açıp bakın sıcak mı diye zaten elinizi yaklaştırınca anlaşılır hatta dışından bile dokunsanız anlaşılır.

@@aquinox hocam şimdi soruları cevaplayın lütfen;
1) Eliniz ile kasanın egzoz fanına bakın dışarı gerçekten sıcak hava veriyor mu? Yok ise derece bozulmuştur.
2) Son zamanlar da ne yaptınız termal macun değişimi ya da temizlik gibi ayrıca işlemci fanıda çalışıyor mu?

Ya da kapağı açıp bakın sıcak mı diye zaten elinizi yaklaştırınca anlaşılır hatta dışından bile dokunsanız anlaşılır.
Kasa gayet serin. Termal macun değişimini daha dün yaptım. İşlemci fanı çalışıyor.

İyi olmayan bir macun ile ve stok fan ile ben de bir kaç ay öncesine kadar bilgisayarı açar açmaz 99 derecelere kadar görüyordum. Sensör arızası mı değil mi anlamak için kasanın kapağını açın, sıcak bir hava varsa zaten gerçekten de o derecededir. Büyük ihtimal macununuz kalitesiz. Ben Arthic MX-4 2019 macun ile 6 ısı borulu 3 fanlı kule tipi soğutucu alarak boşta 25-30, yükte 50 dereceye kadar düşürdüm. Eğer az masrafla kurtulmak istiyorsanız macununuzu değiştirip soğutucunuzu düzgün taktığınızdan emin olun.

Kasa gayet serin. Termal macun değişimini daha dün yaptım. İşlemci fanı çalışıyor.
Bu uygulamadan bakın.

Hocam muhtemelen sensörler bozulmuştur. Eğer bundan emin iseniz sorun olmaz yalnız bu konu önemli eğer garantili ise servise verin yoksa bildiğiniz bir tamirciye anakartı yaptırın çünkü gerçekten ısınırsa kötü olabilir.
Eğer sorunuzu çözdüysem en iyi cevap olarak işaretleyebilirsiniz.

Hocam muhtemelen sensörler bozulmuştur. Eğer bundan emin iseniz sorun olmaz yalnız bu konu önemli eğer garantili ise servise verin yoksa bildiğiniz bir tamirciye anakartı yaptırın çünkü gerçekten ısınırsa kötü olabilir.
Eğer sorunuzu çözdüysem en iyi cevap olarak işaretleyebilirsiniz.
Anakartı yeni aldım daha.

Geri
Yukarı