i7 2600 Sistemi Güncelleme

91Days

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Şu anki kullanmış olduğum sistemi ileride güncellemek istiyorum. Çünkü artık yeni çıkan oyunları 1080p'de pek akıcı oynayamıyorum. Sistemi güncellemek istiyorum fakat işlemcimin halen güçlü olduğunu düşünüyorum.
  • İşlemci: Intel® Core™ i7 Islemci i7-2600 (3.40GHz 8MB)
  • İşletim sistemi: Orijinal Windows® 10 PRO (64 Bit)
  • Anakart: Foxcon H61 MXL-K LGA 1155
  • Bellek: 8 GB DDR-III
  • Sabit Disk: 1 TB
  • Ekran Kartı: ATI HD 6750 PRO 1GB (2GB HM) Paylaşımlı(4864 MB)
Eğer bu sistemi güncellersem. Anakart uyumsuzluk problemi çıkartır mı ?
İleride sadece ekran kartı ve PSU almayı düşünüyorum. GTX 1050 Ti veya GTX 1060 düşünmüştüm şimdilik ama işte anakart sorun çıkartır mı?
Anakart ile yaşanan sorunlar bakınız :
Foxconn H61MXL-K ve R9 270X Uyumsuzluğu
H61MXL sistem görüntü gelmeme sorunu

Foxconn bir anakart. Değiştirmekte fayda var. GTX 1050 Ti ve GTX 1060 için işlemciniz yeter. PSU'nuz nedir? Toplam bütçeniz ne kadar?
Anakart değişirse güzel olur fakat 1155 soket anakart nereden bulabilirim ki ? 300 watt psu olması lazım yada 350 watt kısacası değiştirmem lazım. 500 watt iyi gider gibi. Bu arada sistemi yenilemek gerekirse böyle bir sistem nasıl olur ?
Dhbpp4.png

Yeni sistem almak ne bileyim biraz saçma geliyor sırf bir anakart yüzünden :D işlemci falan güçlü zaten. Ne yapmalıyım ? @Mr.Acar
Sistemi şimdi almayacağım ileride almayı düşünüyorum sadece oda belki. fikir almak istedim buradan.

Dosya Ekleri

• 43343433443.png
    43343433443.png
    53,5 KB · Görüntüleme: 148
Önce ekran kartı ve yetersizse PSU al. Eğer anakart sorun çıkarırsa o zaman ikinci el Asus 170-200 TL aralığında LGA1155 anakart alırsın. 1300X işlemcinin sana güncellik dışında pek bir getirisi olmaz.
Anakartı peki Bilgisayar malzemesi satan yerlerde bulabilir miyim ki ? Bakkal bilgisiyarcılarda yani.
Ek olarak driver güncellersem sorun kalkabilir mi ki ?

Anakartı peki Bilgisayar malzemesi satan yerlerde bulabilir miyim ki ? Bakkal bilgisiyarcılarda yani.
Ek olarak driver güncellersem sorun kalkabilir mi ki ?
Driver güncellemesi ile olacak bir iş değil. Anakart değiştirilirse sizin için çok iyi olur. Ekran kartı olarak GTX 1060 düşünebilirsin, işlemcin de yeterli yani darboğaz olmaz. İ7 2600 eski ama güçlü bir işlemcidir.

Ya küçük veya büyük Foxconn anakarta sorun yaşama ihtimalininiz var. GT 1030 İ7 2600'e yakışmaz. Bence şu an ekran kartı ve PSU yükseltin. Anakarttan sorun yaşarsanız sonradan değiştiriniz.

Bu arada bir 4 veya 8 GB RAM eklenmekte fayda var. Şu anki oyunlarda 8 GB RAM yetmediği oluyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı