i7 2600 Sistemi Güncelleme

10 yıl Foxconn kullandım sonunda 3 hafta kapanmamıştı üst üste gelen 2 elektrik kesintisi ile yandı. Daha önce o sistemde 3 PSU değiştim fakat anakart çok dayandı en sonunda nalları dikti. 2 adet Asus vardı elektrik kesilince ağlamaya başlıyorlar Foxconn iyidir seni idare eder bence o anakartı değiştirme.

GTX 1050ti modelinin ek güç bağlantısı olmayan bir model alınırsa, anakartın PCI Ekspress yuvası 75W gücü karşılayabilir mi? gibi bir soru benim kafamı kurcaladı :/
2. olarak fotoğrafa baktım, ancak bence sen o mesafeyi önce ölç ona göre bir seçim yapabilirsin. Tabi Gaming X serisi boydan sığsa bile enden sığmayacaktır.
Tavsiyem PSU ve GPU güncellemen bellek yükseltmesine girmemen yönününde ;) (daha sonra DDR4 bir sistem için bu kısmı ayır).

Donanımla alakalı çok iyi bir bilgiye sahip olmamakla birlikte, geçen hafta içinde benzer bir sisteme GT 1030 taktım. BIOS 'a girme ekranına gelince donup kalıyor. Fikir sahibi olman için paylaşmak istedim.
(Not: Sorunla ilgili forumdaki bir çok bölüme baktım ve uyguladım çözüme ulaşamadım. Neticede eski bir anakart yeni bir sistem toplama yoluna başvurmak akıllıca olur. Benim fikrim.)

@CJack60 hocam bir kaç video izledim ve yorumları okudum. Kimisi GTX 750 Ti ile Foxconn anakart kullanmış. Kimisi GTX 1060 takmış. Kaynaklar :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Video daki adam GTX 1060 taktığını söylüyor.
Bu video da GTX 750 Ti takılmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sizin bu konu hakkında ki görüşleriniz neler ? anakartlar aynı değil tamam ama aynı marka.
Benim anakartım Foxcon H61 MXL-K LGA 1155

Foxconn farklı bir model anakart ile 1050Ti kullanıyorum. Bios ekraninda donuyor. Allem ettim kallem ettim pc açılıyor ama kapanırsa ekran kartı kod 43 hatası veriyor. Bios ekraninda 15 dk bekleyince açılıyor.

Foxconn farklı bir model anakart ile 1050Ti kullanıyorum. Bios ekraninda donuyor. Allem ettim kallem ettim pc açılıyor ama kapanırsa ekran kartı kod 43 hatası veriyor. Bios ekraninda 15 dk bekleyince açılıyor.
Hocam şimdi bu yorum olumlu mu olumsuz mu ? :D Bu arada modeller aynı mı bizim ki ile senin ki ? bu arada şimdi GTX 1050 Ti veya üstü alayım mı almayım mı ? @Thamade
Eğer anakart almama gerek kalmassa fişek gibi ekran kartı alırım artık :D

Model aynı değil, açılma garantisi de yok. Denemeden bilemezsin. Bana göre 1050Ti üstü kartlar parasını hak etmiyor.

Önce ekran kartını belirle eğer anakart o ekran kartına sorun yaşatırsa o vakit anakart değiştirirsin. Sırf anakart sorun verir düşüncesi yüzünden ekran kartından feragat etmemelisin.
Hocam peki. Değilim ki güç kaynağını ve ekran kartını aldım. Anakartı test etmek için eve geldim. Ekran kartını taktım ekran gelmedi görüntü gelmedi yani. Anakart bu koşulda ekran kartına zarar vermez değil mi ? bu arada eskiden bilgisayarımı tamir ettirdiğim bir yer vardı eğer alacaksam olursam anakartı oraya sorarım :) Bu arada umarım sorun yaratmaz umarım. Bu arada herkese teşekkür ediyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı