Çözüldü i7-2600'ü 95 derecede kullanmak sıkıntı çıkarır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

VoidInCredible

Hectopat
Daha fazla  
RAM
12
İyi Sosyaller.
Arkadaşlar bilgisayarımı 1-2 aydır kullanmıyordum, bir ara temizledim ve işlemciye macun sürmeyi unuttum. Bu sıradada köyümüze ev yaptırıyorduk ve oraya kurdum macun olmadığından sanırım çok ısınıyor. Opera veya ufak uygulamalarda 45-50 olsa da CS:GO, GTA 5, Witcher 3'te sıcaklık 95'e çıkıyor. Arada 80'e düştüğü oluyor ancak çok nadir.
Köyde olduğum içinde ne yazık ki macun alabileceğim, sürdüreceğim bir yer yok. İşlemciyi 3-4 gün böyle kullansam herhangi bir problem olur mu? Ankara'ya döndüğüm gibi zaten sürerim.

Kısaca 3-4 içinde bu kadar yüksek derecede kullansam sıkıntı olur mu? 2 saat arayla soğutup fanı kontrol ediyorum.

Sistem özelliklerim; (bildiğim kadarıyla)
ASUS GTX 760
12 GB DDR3 RAM
İşlemci Intel Core i7-2600 3.40GHz 8CPU

Çözüm
Cevaplar için sağolun beyler geldim eve macunu sürdüm 80 üstü çıkmıyor.

Köyde 97 derecede CSGO, Witcher 3 oynadım bir şey olmadı. Demekki sıkıntı çıkarmazmış.
Sıkıntı çıkacağı zaman zaten sistem kendini korumaya alıp kapatıyor ama yine de 95 derecede bilgisayarı kullanmak sakıncalı.
Fanı durmuşken kendini kapatıyordu temizledim üfledim düzelttim.
80-85 üstü sıkıntı.
Ufak şeylerde Opera, video izleme'de zaten 60da ancak işlemci kullanan oyunlarda çok çıkıyor.
Diş macunu belki işini görebilir.
Sıktım 5 saat kadar idare etti ondan sonra kokmaya ve erimeye başladı bende içine girer diye sildim.

İyi sosyaller.
Arkadaşlar bilgisayarımı 1-2 aydır kullanmıyordum, bir ara temizledim ve işlemciye macun sürmeyi unuttum. Bu sıradada köyümüze ev yaptırıyorduk ve oraya kurdum macun olmadığından sanırım çok ısınıyor. Opera veya ufak uygulamalarda 45-50 olsa da CS:GO, GTA 5, Witcher 3'te sıcaklık 95'e çıkıyor. Arada 80'e düştüğü oluyor ancak çok nadir.
Köyde olduğum içinde ne yazık ki macun alabileceğim, sürdüreceğim bir yer yok. İşlemciyi 3-4 gün böyle kullansam herhangi bir problem olur mu? Ankara'ya döndüğüm gibi zaten sürerim.

Kısaca 3-4 içinde bu kadar yüksek derecede kullansam sıkıntı olur mu? 2 saat arayla soğutup fanı kontrol ediyorum.

Sistem özelliklerim; (bildiğim kadarıyla)
ASUS GTX 760
12 GB DDR3 RAM
İşlemci Intel Core i7-2600 3.40GHz 8CPU

Sıkıntı olmaz kanka üstüne 2 de biftek at bedava mangal hadi yine iyisin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yoklukta iş görebilir gibi ama çok çabuk eriyor yok oluyor günde birkaç paket macun tüketir.

Yoklukta iş görebilir gibi ama çok çabuk eriyor yok oluyor günde birkaç paket macun tüketir.
Başkan teşekkür ederim ama köyde zaten 1 paket darp edilmiş macun var ne yazıkki.

Geri
Yukarı