R5 2600'ü stabil sıcaklıkta tutabilen kule fan R5 5500'de sıkıntı çıkarır mı?

Daha fazla  
Ben sıkıntı çıkarabileceğini düşünmekteyim ancak biraz da olsa içimde bir şüphe var. Bugün yaptığım bir hesap ile RTX 3050 almak yerine RX6600 alıp yanına bir de R5 5500 sığdırabileceğimi fark ettim. Bütçem bu kadar, daha fazla zorlayamıyorum maalesef. Aklımdaki soru da acaba şu an elimdeki stok kule fan bu durumda nasıl bir performans sergiler?
Overclock yapmayacağım asla. Yapmadım da.

BIOS fan değerleri:
1013 RPM, 47 derece civarı işlemci sıcaklığı.

Ben sıkıntı çıkarabileceğini düşünmekteyim ancak biraz da olsa içimde bir şüphe var. Bugün yaptığım bir hesap ile RTX 3050 almak yerine RX6600 alıp yanına bir de R5 5500 sığdırabileceğimi fark ettim. Bütçem bu kadar, daha fazla zorlayamıyorum maalesef. Aklımdaki soru da acaba şu an elimdeki stok kule fan bu durumda nasıl bir performans sergiler?

BIOS fan değerleri:
Bence yeterli olur.

R5 2600'den daha sıcak olmaz. Daha soğuk bile olabilir.

Ryzen 5 5500 kaliteli bir macunla stok fanla bile ısınan bir işlemci değil kendim kullanıyorum hiçbir oyunda MX4 macun ve stok fanla 70 dereceyi geçmedi zaten oyunların neredeyse hiçbirinde %50 üstüne çıkmıyor işlemci kullanımı kule tipiyle ucuz bir şey bile olsa çok rahatlıkla soğutursunuz.

BIOS fan değerleri:

Hocam R5 5500 stok fan, ve bloğun üzerinde gelen macunla kullanıyorum oyunlarda 75 dereceden yukarısını görmedim. Senin kule fanın rahat rahat yetecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı