i7 2700K ve GTX 560 Ti Sistem Nasıldır?

IRoot

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar.

2. el sıfır karışık bir sistem toplamaya çalıştım, eski ya da yeni nesil olması pek ilgilendirmiyor beni. Saf performans olarak sizce nasıl ve nelerin darboğaz yapacağını sormak istedim.
Sistemim :
  • i7 2700k stock
  • Hyper 212 evo çift fanlı
  • 8 GB 1333 DDR3
  • GTX 560 ti Asus
  • 500 Watt PSU
  • Asus p8h61/usb3 anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistem darboğaz yapmaz İşlemci ve ekran kartı birbirini çok güzel tamamlar sadece anakartı overclock yapabilen bişey alabilirsen Z serisi mesela işlemciden de tam anlamıyla faydalanmış olursun.

Anakart overclock yapmama izin vermiyor. İşlemciyi alternatif overclock etme gibi bir şansım var mı? @Recep Baltaş @kamlikli
Anakart izin vermiyorsa başka türlü yapamazsın. Çünkü overclock işlemi çarpan kilidi açık işlemcilere anakart sayesinde gerçekleştiriliyor. Anakart tarafından ram veya işlemciye ekstra voltaj verip frekanslarının değiştirilmesini sağlayıp overclok etmiş oluyorsunuz. Zaten bu sistem overcloka ihtiyaç duymadan stok haliyle sizi yarı yolda bırakmaz sıkıntı yok.

Sistemde darboğaz oluşturacak durum yok. Yalnız bellek çift kanal olsun, önemli! Ekran kartı da zayıf.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı