i7 3537U Sistem özellikleri çalışmıyor

ZondaX63

Hectopat
Arkadaşlar bugün Catalina ve Big Sur sürümlerini denedim fakat ikisinde de neredeyse hiçbir sürücü çalışmıyor ekran kartını tanıdı ama 3 MB, Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth vs gibi fonksiyonlar çalışmıyor. Config dosyam ektedir.

ASUS Vivobook V500ca.
CPU: i7 3537u 2.0GHz IVY bridge.
GPU: Intel HD 4000.
Touch screen: Atmel maxtouch digitizer 880a.
Max res: 1366x768x32.
Audio: ALC269.
Ethernet: Atheros AR8161.
Wi-Fi: Atheros AR9485.
Config: config

Arkadaşlar bugün Catalina ve Big Sur sürümlerini denedim fakat ikisinde de neredeyse hiçbir sürücü çalışmıyor ekran kartını tanıdı ama 3 MB, Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth vs gibi fonksiyonlar çalışmıyor. Config dosyam ektedir.

ASUS Vivobook V500ca.
CPU: i7 3537u 2.0GHz IVY bridge.
GPU: Intel HD 4000.
Touch screen: Atmel maxtouch digitizer 880a.
Max res: 1366x768x32.
Audio: ALC269.
Ethernet: Atheros AR8161.
Wi-Fi: Atheros AR9485.
Config: config
Ekran kartını tanıtmak için bu rehbere göz atın. Ethernet kartını kullanabilmek için bu kext dosyasını kullanmayı deneyin. Atheros Wi-Fi kartlarının desteği Mojave ve sonrasında kesildi ve bundan dolayı çalışmaması normal. Buradaki rehber belki işe yarayabilir ancak kesin bilgi veremem.

Hocam birazdan iki kext vereceğim. Ben Big Sur'da da kullandım hiçbir sorun yok çalışıyor.

Atheros Wi-Fi için belki @tahaklkt yardımcı olabilir, onda da atheros ve ıofamily kextleri falan vardı. iGPU için halihazırda @453482 rehberi attı, oradaki adımları izleyiniz.

İyi günler dün ekran kartını tanıtmayı başardım. Fakat 3 USB portundan sadece 1'i çalışıyor, Ethernet'e ihtiyacım yok, Wi-Fi için dün farklı kext dosyaları denedim fakat sonuç alamadım @tahaklkt hocanın dosyalarını bekliyorum.

İyi günler dün ekran kartını tanıtmayı başardım. Fakat 3 USB portundan sadece 1'i çalışıyor, Ethernet'e ihtiyacım yok, Wi-Fi için dün farklı kext dosyaları denedim fakat sonuç alamadım @tahaklkt hocanın dosyalarını bekliyorum.
USBInjectAll kexti mevcut mu? Kernel - Quirks kısmında "XhciPortLimit" "False" mı yoksa "True" mu? Buraya USB'leri düzgünce atamak için bakabilirsiniz. Onun dışında Atheros'un Wi-Fi kartları Mojave ve daha üst sürümlerde desteği kesildiği için tanıtmak biraz sorunlu oluyor ve çoğu kart genelde çalışmıyor. Hala araştırma yapıyorum kart için. Eğer gerekirse mesajımı düzenleyeceğim. Burada bir kaynak verilmiş ancak çalışır mı çalışmaz mı pek kesin bir şey diyemem. Ayrıca en fazla Catalina'ya kadar desteklenmiş gibi duruyor. Big Sur'da kullanmaya çalışırsanız "belki" çalışmayabilir.

Son düzenleme:
Usbınjectall kexti mevcut mu? Kernel - quirks kısmında "xhciportlimit" "false" mı yoksa "true" mu?

Kext yüklü ve "XhciPortLimit" "True". Maalesef USBMap uygulamasını çalıştıramıyorum internet uzerinden Python3 yüklemek istiyor elle yükledim fakat kabul etmedi.

Atheros'un Wi-Fi kartları Mojave ve daha üst sürümlerde desteği kesildiği için tanıtmak biraz sorunlu oluyor ve çoğu kart genelde çalışmıyor. Hala araştırma yapıyorum kart için. eğer gerekirse mesajımı düzenleyeceğim. Burada bir kaynak verilmiş ancak çalışır mı çalışmaz mı pek kesin bir şey diyemem. Ayrıca en fazla Catalina'ya kadar desteklenmiş gibi duruyor. Big Sur'da kullanmaya çalışırsanız "belki" çalışmayabilir.

Kart Azurewave'nin AW-NB126h adlı kartı Atheros AR9485 çipsetini kullanıyor belki yardımcı olur (kaynak).

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2022-02-07 03.39.41.png
    Ekran Resmi 2022-02-07 03.39.41.png
    165,8 KB · Görüntüleme: 24
  • Ekran Resmi 2022-02-07 03.45.53.png
    Ekran Resmi 2022-02-07 03.45.53.png
    258,2 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Kext yüklü ve "XhciPortLimit" "True". Maalesef USBMap uygulamasını çalıştıramıyorum internet uzerinden Python3 yüklemek istiyor elle yükledim fakat kabul etmedi.

Kart Azurewave'nin AW-NB126h adlı kartı Atheros AR9485 çipsetini kullanıyor belki yardımcı olur (kaynak).
"XhciPortLimit" ayarını "False" yapmayı deneyin. Onun dışında Wi-Fi için attığım şeyi denediniz mi?

"Xhciportlimit" ayarını "false" yapmayı deneyin. Onun dışında Wi-Fi için attığım şeyi denediniz mi?

Kernel panic yarattı yedek yoktu sistemi boot etmeye çalışıyorum olmazsa dediğiniz gibi Mojave'ye dönebilirim.
Edit: High Sierra'ya dönüyorum :(

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı