i7 3770 GTX 670 sistemde termal macun değişimi sonrası oyunlarda siyah ekran

ewquis

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair XMS3 8GB (1x8GB)1600MHz DDR3
Ekran kartı
Zotac GTX 670 AMP! Edition
Anakart
Asus P8Z77-V LE PLUS
İşlemci
İntel Core İ7 3770 3.4GHz
Hem işlemcinin hem de ekran kartının macununu değiştirdim. Bunu yapmadan önce PC'de hiçbir sorun yoktu. En ağır oyunları/uygulamaları PC 100 derece olsa bile sorunsuz saatlerce kullanabiliyordum (GTA 5'de 70 FPS alıyordum, çok ısınması doğru değil tabii ki de, soğuması için bırakıyordum) derece düşsün diye termal macunu değiştirdiğim gün başladı bütün sorunlar. Şu an çok yük vermeyen oyunlarda bile PC hemen ısınıp anında siyah ekran oluyor ve fanlar daha da hızlanmaya başlıyor. 2 kere format attım ama aynı kaldı. Oynayabildiğim en basit oyunlarda da ekran yırtılması gerçekleşiyor. Hiçbir uygulamayı kullanamıyorum sadece Google'da işim varsa halledebiliyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
geçen gün windows mavi ekran hatası verdi,PC açılırken,overclock yapmamış olmama rağmen overclocking failed yazıyordu ekranda,sonra bip sesi öttü,ekran gelmedi,işte pc kapanıp açıldı falan bir şekilde düzelttim o hatayı.Durduk yere böyle olmasının sebebi dediğinizle bağlantılı bir şey olabilir mi? tamirciye vermeyi de düşünüyorum zaten
Olabilir hocam ama burada söylediklerimiz varsayım. Gerçek sonuca Bilgisayarcınız ulaşabilir. Tabi bilgisayarcıya verirken dikkatli olun.

Olabilir hocam ama burada söylediklerimiz varsayım. Gerçek sonuca Bilgisayarcınız ulaşabilir. Tabi bilgisayarcıya verirken dikkatli olun.
Zaten tamirciye vermek istememe sebebim de parça çalmaları.Araştırıp göndermek lazım.Size de teşekkür ediyorum cevaplarınız için.

Geri
Yukarı