I7 3770 için Linux dağıtımı önerisi

Anna Karenina

Hectopat
Yer
Kırşehir Merkez
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
🖥️ PC: İntel Core İ7 3770 | GT 415 | HD 4000 | 16 GB RAM DDR3 1333Mhz | Quadro H61 Anakart | 300W PSU ATX | Samsung 870 EVO 250 GB SSD | Kioxia Exceria Sata SSD 480GB | Fury 128GB SSD | Toshiba MQ0ABD038 320GB HDD | Windows 10 Pro AtlasOS

Keyboard: Piranha 2345 | Mouse: Corsair Katar PRO | Headset: P47 Wireless | Monitor: Samsung SyncMaster 940BW 75 Hz | | Phone: Sony Experia M5 | Huawei P7 Lite 2017 | Laptop Asus VivoBook S14 | HP G255 i3 5005
Meslek
Oto yedek parça sanayi
Linux Mint Cinnamon düşündüm ama o çok hafif gelir gibi geldi.

Başlangıç için Linux Mint Cinnamon veya Pop!_OS! Bakılabilir.

Aslında hafiflik hiç önemli değil çünkü zaten işlemci çok güçlü bir sıkıntı olacağını sanmıyorum Windows 11 bile çok rahat kaldırıyor şu an Elementary ve Zorin OS arasında kaldım.

Zorin OS yaklaşık 1 yıldır güncelleme almıyor.

O zaman Zorin OS elendi.

Başlangıç için Linux Mint Cinnamon veya Pop!_OS! Bakılabilir.

Zorin OS yaklaşık 1 yıldır güncelleme almıyor. Arch başlangıç için uygun değil. Fedora olabilir.

Ne düzey kullanıcı olduğu beni bağlamıyor hocam, o konuda özellikle vurgu yapılmamış. Görünüm amaçlı isteniyormuş zaten.

ZorinOS kullandım ve görünümü hoşuma gitmişti. Denenebilir.

Aslında hafiflik hiç önemli değil çünkü zaten işlemci çok güçlü bir sıkıntı olacağını sanmıyorum Windows 11 bile çok rahat kaldırıyor şu an Elementary ve Zorin OS arasında kaldım.

İkisini de önermem ben şahsen. Onun yerine Pop!_OS kurup vanilla GNOME geçip düzenleme yapmak daha iyi olur. Arcmenu, blur my Shell, just perfection, dash to dock, dash to panel gibi eklentiler ile GNOME bayağı farklı görünümlere sokulabiliyor.

İkisini de önermem ben şahsen. Onun yerine Pop!_OS kurup vanilla GNOME geçip düzenleme yapmak daha iyi olur. Arcmenu, blur my Shell, just perfection, dash to dock, dash to panel gibi eklentiler ile GNOME bayağı farklı görünümlere sokulabiliyor.

Pop!_OS yükleyip bir sanal makinede bakayım o zaman.

Ne düzey kullanıcı olduğu beni bağlamıyor hocam, o konuda özellikle vurgu yapılmamış. Görünüm amaçlı isteniyormuş zaten.

Zorin OS kullandım ve görünümü hoşuma gitmişti. Denenebilir.

Zorin OS'un hoşunuza gitmesi paketleri ve dağıtımı daha güncel kılmıyor.

Pop!_OS yükleyip bir sanal makinede bakayım o zaman.

Bu sayfadan faydalanarak dilediğiniz masaüstü ortamını kurabilirsiniz.

Geri
Yukarı