i7 3770 Oyun Desteği

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bi ara konu açmıştım. Sistem tavsiyesi istemiştim. Sağ olun yardımcı olmuştunuz ama bir gelişme yaşandı ve işlemcimin çalıştığını öğrendim. Bu sebep ile işlemci üzerine sistem kurucam ama tek bir sorum var. 3. nesil bir işlemcinin yeni nesil oyunlara karşı bir dezavantajı var mı yani oyunları destekleyebilir mi? Mesela x64- x86 falan bunların bir etkisi olacak mı? Bunu öğrenmek istedim sizden. Şimdiden teşekkürler ve ekran kartı olarak GTX 760 düşünüyorum. Daha yüksek verim alabileceğim ekran kartı tavsiyelerinizi alabilirim.

Oh sonunda uyarı verilmiş kusura bakmayın. Aslında kafamı karıştıran 3. nesil bir işlemci mecburen anakart da buna göre olmalı beni 3-5 sene götürmesini istiyorum acaba bana sorun çıkartırmı diye düşünmüyor değilim. 1000lira ekran kartına ayırdığım bütçedir

Hocam 2 sorum daha olucak kusura bakmayin pek bilgim yoktur ama anakart konusundadir sorum oyun bilgisayari icin anakartin onemi nedir ve onerebileceginiz bir anakart var mi? 2.sorum ise tavsiye ettiginiz anakart uzerinde 16gb ram kullana bilirmiyim 8x2 olarak mi yoksa 4x4 mu?

h61 m-pro anakart hem ucuz hemde 16 gb ram desteği var H61M-PRO - Özellikler buradan da bakabilirsin diğer özelliklerine ekran kartı için bence de gtx 960 almalısın zira i7 3770 alaya alınacak bir işlemci değil gayet yeterli ve uzun süre kullanılacak bir işlemcidir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı