i7 3770 sisteme yükseltme

Daha fazla  
Arkadaşlar düne kadar DDR3'lü eski bi anakarta sahiptim. Bugün fark ettim ki yanmış. Ben de sistemi yenilemek istiyorum. Eski parçaları da değerlendirmek istiyorum bir yandan da. Şu an elle tutulur GTX 750 Ti ve i7 3770'im var. 3000 lira bütçem var. Önerilerinizi bekliyorum.

Ekran kartı olarak 1060 3 GB VRAM düşünüyorum ama darboğazdan korkuyorum. Eğer yeni işlemci alırsam da i5 7500 düşünüyorum. 3 binden geri kalan parayla da anakart RAM PSU alıcam. Önerileriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar düne kadar DDR3'lü eski bi anakarta sahiptim. Bugün fark ettim ki yanmış. Ben de sistemi yenilemek istiyorum. Eski parçaları da değerlendirmek istiyorum bir yandan da. Şu an elle tutulur GTX 750 Ti ve i7 3770'im var. 3000 lira bütçem var. Önerilerinizi bekliyorum.

Ekran kartı olarak 1060 3 GB VRAM düşünüyorum ama darboğazdan korkuyorum. Eğer yeni işlemci alırsam da i5 7500 düşünüyorum. 3 binden geri kalan parayla da anakart RAM PSU alıcam. Önerileriniz nelerdir?
Darboğaz mı? 4 çekirdek 8 iş birimine sahip bir i7 3770’ten bahsediyoruz. Darboğaz olması olanaksız. 1060 alıp arkanıza yaslanabilirsiniz. Ancak DDR3 bir sistem kullanmaya devam edeceksiniz.

Ayrıca elindeki işlemci i5 7500'ten daha güçlü.
@Artun Hangi sistem? Anlayamadım.
A2.jpg

Skorlara baksana 4 sene fark var aralarında. Ama Hyper-Threading olayı işi bitiriyor.

@Artun İmzamı okumuşsun ama önemli kısmı gözden kaçırmışsın. Başkasının konusu içinde konu açmayın lütfen. Adam buraya cevaplar aramaya geliyor konuyu kirletmeyelim.
Evet gayet memnunum. 1080P ultra oynayamadığım oyun yok. Watch Dogs biraz sıkıntı çıkartıyor o da oyundan kaynaklı zaten.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı