i7 3770 ve 400 watt PSU için RTX 3060 almak mantıklı mı?

RaoTr

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarı genellikle Blender da 3D model tasarlamak, video düzenlemek render almak ve stable diffisuon için kullanıyorum. Pek oyun oynamayacağım. Belki PSU'yu değiştirebilirim ancak toplam 8000 kadar bir bütçem var. (RTX 3060'ı ikinci el alacağım) yani işlemci ve anakartı değiştirmeyi pek istemiyorum, acaba mevcut sistemim bu kartı darboğaz olsa dahi %90 civarlarında bana kullandırabilir mi?

RTX 3060 la oyuna yükleneceksen darboğaz yapacak ve büyük ihtimalle istediğin %90 a yanaşamayacaksın ama bunun haricinde darboğaz yaşamazsın

Oyun dışında darboğaz yaşayacağın bir senaryo yok, dolayısıyla oyun haricinde 3060'tan tam verim alırsın ancak güç kaynağını daha iyi bir şey ile değiştirebilirsin.

Teşekkürler, bu her ekran kartı için geçerli mi acaba? Diyelim ekran kartıyla bir sahnenin renderini alıyorum, RTX 4060 taksam dahi işlemci sorun yaratmaz mı?

Teşekkürler, bu her ekran kartı için geçerli mi acaba? Diyelim ekran kartıyla bir sahnenin renderini alıyorum, RTX 4060 taksam dahi işlemci sorun yaratmaz mı?
Renderi aldigin parcayi baglar bu durum. Dolayisiyla etkilenmez.

Geri
Yukarı