RTX 3060 almak mantıklı mıdır?

Dün ile bugünün piyasası belli değilken birkaç ay sonrasında ne yapmanız gerektiğinin tavsiyesini maalesef veremeyiz.

Kartlar konusunda bilgi istiyorsanız da YouTube'da "hardware unboxed" kanalına bakabilirsiniz. Yapmanız gereken şey bütçenizdeki kartların performans farklılıklarına bakmak.

RTX 3060'da alınır, RX 6600 XT'de alınır. Önemli olan fiyatları. İkinci elden ucuza 2000 serisi kartı bulamıyorsanız garantisiz kartlara yüksek fiyatlar ödemeyin, veya sıfır diye RTX 2060'a da 7000 vermeyin.

Hocam ben burada fiyat olarak bakmıyorum çünkü daha param yok sadece hangi karta yönelmeliyim yani sizin tavsiyeniz hangi karttan yana olur gibisinden cevaplar bekliyorum. Kendimi biraz daha iyi izah edeyim ben hem oyun hem de 3D modelleme, render, kurgu gibi işler yapıyorum bu işlerde VRAM çok önemli oluyor ama aynı zamanda oyunda oynuyorum RTX 3060 bana uygun geldi çünkü 12 GB VRAM'i var ama diğer kartlar nasıldır sizce yani RTX 3060 yerine alınabilecek isteklerimi karşılayacak kart var mı? Şöylede bir şartım var RTX 3060'ı aşmaması gerekiyor. RTX 3060 yerine alınabilecek kart varsa onu hedefleyeceğim yoksa benim isteklerimi karşılayabilecek kart bu ise bunu hedef olarak belirleyeceğim.

Geri
Yukarı