i7 3770 ve GTX 750 Ti Sistem Upgrade tavsiyesi

savraynn

Decapat
Daha fazla  
Şu an ki sistemim bu şekilde;

ASUS GeForce GTX750 Ti STRIX OC NVIDIA 2 GB 128Bit Ekran Kartı
Intel Core i7 3770 Soket 1155 3,4GHz 8MB Önbellek 22NM 6 Çekirdek İşlemci
Kingston DDR3 1333 MHz 8 GB RAM
Xigmatek X-Calibre SERİSİ 400W GÜÇ KAYNAĞI
LGA 1155 pin DDR3 1600 MHz destekli Ana Kart
Everest Rampage RedSky MidT ATX Kasa
500 GB HDD Depolama

Arkadaşlar yeni bir işlemci alma durumum olmadığı için bununla idare edeceğim. Sizden istediğim şey elimde ki 1000 TL bütçe ile neleri upgrade etmeliyim? RAM 1333 MHz gerçekten canımı sıkıyor ama Intel'in sitesinden işlemciye baktığımda en fazla 1600 MHz destekler diyor 2 tane 1600 MHz RAM'e o kadar para vereceğime 1 tane daha 1333 MHz RAM alsam 8x2 16 GB 1333 MHz RAM yapsam 1600'lük RAM'lerle arasında fazla bir fark olur mu?

Ekran kartım yeni çıkan oyunları Low'da zorada olsa oynatsa da artık ömrü tükenmiş gibi geliyor. Ben PES 20 delisiyim arkadaşlar fakat Online oynarken Low'da hiçbir akışkanlığı yok arada FPS yerlere yapışıyor ufaktan kasıyor gol yiyorum çıldırıyorum falan. Ekran kartı olarak ne önerirsiniz bu sisteme uyacak şekilde? Letgo'dan yakınlarımda 550 TL'ye MSI RX570 Armor 4G OC 4 GB bir de 800 TL'ye Sapphire Radeon RX 480 8 GB buldum. 550 TL olan açıkçası diğer 2. El fiyatlarına göre sanki biraz daha iyi ama mining falan yapılmış mıdır onu bilmiyorum. Bunları mı veya başka ekran kartları mı önerirsiniz? Eğer sistemin RAM hariç diğer parçalarına upgrade gerekmezse ekran kartına 1000 TL gibi bir bütçe ayırabilirim o paraya da sıfır bir ekran kartı vardır herhalde?

RAM konusuna değindim fakat arkadaşlar işlemcinin sitesinde 1333/1600 MHz yazıyorya ben bu ana karta mesela 2000 MHz takarsam yine 1600'e düşecek değil mi yani öyle 3000 MHz hayallerinden falan vazgeçeyim bu işlemciyle?

Ana kartımı HDMI çıkışlı istiyordum hep. Fiyat olarak ucuz ama HDMI ve SSD falan destekli bir anakart tavsiyeniz olursa bekliyorum.

Güç kaynağına şimdilik bir şey diyemiyorum önerceğiniz ekran kartına göre galiba arttırmam falan gerekiyordur.

Sistem aşırı yavaş açılıyor SSD olmadığı için. Yine bu HDD'yi kullanıp Windows'u kurmak için 120'lik veya 240'lık SSD alayım diyorum.

Bu sistem toplama konusunda pek bir bilgim olmadığı için yine size muhtacım arkadaşlar şimdiden okuyup yardımcı olana çok teşekkürlerimi sunuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızı ve PSU'nuzu satıp elinizdeki paraya ekleyerek:
120GB SSD, Nitro+ RX570 4GB, 600W 80+ 2.el temiz ve az kullanılmış PSU kovalarsanız toplayabilirsiniz.
İşlemciniz fena değil RX570'i beslemeye yetecektir.
Ekleme: Ben farklı model önerirdim ancak içimden geçen bu model + uygun fiyata farklı RX570 bulursanız o da değerlendirilebilir elbette.

Muhammed'in dediği gibi ekran kartı ve PSU'yu satmanız gerek öncelikle. 2. el RX 470 veya 570 tercih edebilirsiniz duruma göre. Ama mining olayına dikkat edin bu kartlarda. Ve bana göre 500W 80+PSU yeterli olacaktır. Geri kalan bütçeye de uygun bir SSD alınabilir. Üstelik kalan paraya göre 4 veya 8 GB RAM takviyesi yapmanız yararınıza olacaktır. AAA oyunlarda sistem çok RAM yiyor ve 8 GB belleğin yetmediği zamanlar oluyor bu da takılmalara sebep oluyor tabiki. 4 GB ekleyip 12 bile yapsanız işinizi rahat görecektir. Toparlayacak olursak öncelikli olarak ekran kartı ve PSU'yu satıp elinizdeki total parayı görün. Bu paraya göre öncelik sırası olarak ekran kartı , PSU , RAM , SSD öneriyorum.

Bu ikiliyi alabilirsiniz.

RX 470 2. el olarak bulabilirsin diye düşünüyorum ama mining e çok dikkat etmen lazım
Bu kartlar mining de çok kullanılıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı