i7 3770S ve DDR3 TPM 2.0 destekleyen anakart önerisi

Bunun için CPU, anakart ve RAM de gerekiyor. Maalesef 11 ile Valorant için TPM 2.0 ve Secure Boot zorunlu.
Nasıl yani hocam, işlemciye entegre TPM 2.0 duydum da, RAM için de mi var? Şimdi anladım, sadece Valorant'a girebilmek için onları bypas edersem çalışmaz mı yine?

@CEO of SM Technology Hocam sistemde 1 aydır kullanıyorum ve herhangi bir stabilite sorunu yok. Bildiğiniz üzere Vista'nın stabilite dışında direkt performans sorunu vardı. Windows 11'de baya zor.

Üstelik kullanma sebeplerimden biri Windows 10'daki yavaş ağ izni ve yönetici izni mi ne onların hataları.
Yine stabil değil. SSD hızları, işlemci sorunları cart curt. Ayrıca işlemcin desteklemiyor bile. Hiç geçme. Ayrıca söylediğin hataları bilmiyorsun, ne olduğundan haberin bile yok. Bahane uyduruyorsun geçmek için kendince. Eskiye göre stabil ama oturmuş değil. Arada kalmış bir sistem olarak kalacak tarih boyu büyük ihtimalle. Vista kadar olmasa da, yine sorunlu olarak hatırlayacağız. Bu arada sadece anakart değil, işlemci ve RAM'de almalısın TPM 2.0 için.

@Jack İşte TPM 2.0 ve Secure Boot için minimum DDR4 sistem lazım. Bunun için de anakart, işlemci ve RAM lazım.

Yine stabil değil. SSD hızları, işlemci sorunları cart curt. Ayrıca işlemcin desteklemiyor bile. Hiç geçme. Ayrıca söylediğin hataları bilmiyorsun, ne olduğundan haberin bile yok. Bahane uyduruyorsun geçmek için kendince. Eskiye göre stabil ama oturmuş değil. Arada kalmış bir sistem olarak kalacak tarih boyu büyük ihtimalle. Vista kadar olmasa da, yine sorunlu olarak hatırlayacağız. Bu arada sadece anakart değil, işlemci ve RAM'de almalısın.
internet.png

Bahaneler değil hocam, bu ekranda bir saat bekliyorum birçok uygulama için. Üstelik yönetici izinleri daha geç tepki veriyor Windows 10'da. Ki şuan Windows 11'de stabilite sorunları yaşamıyorum, örneğin gidip bir tam ekran FPS veya mouse sabitlemeli oyunda böyle bir izin isteyince bir saat gitmesini bekliyorum. Mesela Minecraft maçlarında.

Windows 10'da sürekli olarak kendi kendine yer doluyor. Neyin doldurduğu belli bile olmuyor.

Üstelik stabilite sorunları var dediniz ancak herhangi bir kaynak da belirtmediniz. Veya örnek de vermediniz.

@Jack İşte TPM 2.0 ve Secure Boot için minimum DDR4 sistem lazım. Bunun için de anakart, işlemci ve RAM lazım.
Anladım hocam, TPM çipine destek veren bir anakart alırsam da aynı şey geçerli, değil mi?

@Jack İşte TPM 2.0 çipler var ama bunu tanıyacak BIOS da olması lazım. Bunu zamanında araştırdım ve çoğu yabancı forumlar da bunu belirtiyor.

internet.png

Bahaneler değil hocam, bu ekranda bir saat bekliyorum birçok uygulama için. Üstelik yönetici izinleri daha geç tepki veriyor Windows 10'da. Ki şuan Windows 11'de stabilite sorunları yaşamıyorum, örneğin gidip bir tam ekran FPS veya mouse sabitlemeli oyunda böyle bir izin isteyince bir saat gitmesini bekliyorum. Mesela Minecraft maçlarında.

Windows 10'da sürekli olarak kendi kendine yer doluyor. Neyin doldurduğu belli bile olmuyor.

Üstelik stabilite sorunları var dediniz ancak herhangi bir kaynak da belirtmediniz. Veya örnek de vermediniz.
İzin ver diyip geçiyorsun bunları. Hep vardı bunlar ve 1 saatle alakası yok. Tamamen uydurma 1 saat bekleme falan. Bu bahane olamayacak kadar saçma bir şey. Ayrıca 2017'den beri Windows 10 kullanıyorum ve en fazla 10 kere çıkmıştır karşıma bunlardan.

@CEO of SM Technology hayır hocam uydurma falan değil, uydurma olsa gider sürekli Vgk.sys hatası veriyor Valorant yokken derdim. Bir tur başlayana kadar 15 saniye bekletiyordu. Sistem kötüyse bazen yanıt vermiyor diyordu. Üstelik Windows 11'e geçmemek için de sebep yok. Q8400'lerde zar zor çalıştı diye stabilite sorunu olduğunu belirtmez.

@CEO of SM Technology hayır hocam uydurma falan değil, uydurma olsa gider sürekli Vgk.sys hatası veriyor Valorant yokken derdim. Bir tur başlayana kadar 15 saniye bekletiyordu. Sistem kötüyse bazen yanıt vermiyor diyordu. Üstelik Windows 11'e geçmemek için de sebep yok. Q8400'lerde zar zor çalıştı diye stabilite sorunu olduğunu belirtmez.
Kardeşim her ay en az bir sorun görüyorum Technopat'ta. Sabah uyandığında SSD hızının 7 kat düşmesi senin için bir sorun teşkil etmiyor sanırım.
Bu hata falan değil. Bir uyarı. İzin ver diyorsun ve sonra karşına çıkmıyor. Böyle bir şey var ama 1 saat olayı falan tamamen uydurma. Forumda gördüğüm en saçma argümanlardan biri. Ayrıca işlemcin desteklemiyor farkındaysan. DDR4 almak zorundasın.

Ayrıca işlemcin desteklemiyor farkındaysan. DDR4 almak zorundasın.
Hocam bunu chiple deneyeceğim, yabancı forumlarda kaynak var.

Kardeşim her ay en az bir sorun görüyorum Technopat'ta. Sabah uyandığında SSD hızının 7 kat düşmesi senin için bir sorun teşkil etmiyor sanırım.
Hocam güncelleme geldi o kadar, hiç mi düzeltilmedi? Böyle şeyler için çözümler geleceğini belirttiler. Üstelik buna stabilite sorunu diyemezsiniz ki, geçici olarak çözülebilecek bir hata ve sistemin hepsini derinden etkilemiyor, yani düzeltilemeyecek bir hata değil.

Bu hata falan değil. Bir uyarı. İzin ver diyorsun ve sonra karşına çıkmıyor. Böyle bir şey var ama 1 saat olayı falan tamamen uydurma.
Hocam anlatamıyorum galiba. Stabilite sorunları var dediniz ya hani, ben de bunu örnek gösterdim. Üstelik arayüzde veya uygulamalarda herhangi bir sorun yaşanmıyor performans açısından.

Üstelik SSD düşmesiyle alakalı yeni bir konu bulamadım.

Hocam güncelleme geldi o kadar, hiç mi düzeltilmedi? Böyle şeyler için çözümler geleceğini belirttiler. Üstelik buna stabilite sorunu diyemezsiniz ki, geçici olarak çözülebilecek bir hata ve sistemin hepsini derinden etkilemiyor, yani düzeltilemeyecek bir hata değil.
Düzeltiliyor ama yenisi çıkıyor tekrardan. Düzeltilmeyecek hatalar değiller ama neden uğraşasın? Windows 10'a zaten büyük bir güncelleme gelmeyecek artık ve en stabil sürümüne ulaştı. Bu stabil sürümü neden bir kenara atıp, saçma sapan bir sistem kurasın?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Üstelik SSD düşmesiyle alakalı yeni bir konu bulamadım.
Technopat'ın Instagram sayfasında vardı. Son 4-5 ay içerisinde görmüştüm. İstersen ara bul. Tamamen olmasa da, çözebildiler bir şekilde. Sonra tamamen çözüldü ama sonra da işlemci sorununa denk gelmiştim. Aynen çok stabil. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı