I7 3970X ve GTX 690 sistem hakkında yorum

Benimde tek korkum da teknoloji hızı. :( Birden bire öyle bir ürün çıkıyor ki eskisi hemen unutuluyor. Olan kullanıcıya oluyor. Az para değil yinede ama en iyi vakit doların düşmesini beklemek gibi :D

Tabi amaç oyun olmayınca, birde bu işten para kazanıyorsan bu sistem alınır ve parasına da acınmaz. Eğer hobi amaçlıysa çok fazla gereksiz o paraya, para çoksa sıkıntı yok.

Görüşlerin için teşekkürler. Amacın arasında oyunda var ama daha çok 2 laptopta yaptığım işleri tek Pcde donmadan, Isınma sorunu olmadan yapabilmek. İnan 2 laptopa bu sistemden daha fazla para harcamışımdır ve boşa gitti :S

Extrem sistem toplamak beni aşıyor, bilinçli toplamak daha mantıklı ama o işlemci heleki SSD (1000 TL :)) fazla gibi... Profesyonel arkadaşlar daha yardımcı olur. Tabi burda üç kağıtçı bir iki lavuk yüzünden böyle yüksek maliyetli sistem toplayanlara güven az oluyor.

Bak arkadasim, ben alamassin demiyorum ama o islemci Turkiye'de yok satilmiyor. Satilan en yuksek X79 platformlu islemci 3930K suan. Ayrica o kadar paran varsa ki ben hala inanmiyorum bazi lavuklar yuzunden gider ARES II alirsin ekran kartina olur biter. (Moderatorlerden ricam okul bilgisaayarindan yazdigim mesaji dilimize gore duzenlemeleridir.)

Sen bu sistemi en az 8 mlyar a alıcaksn ekran felandada uçarsan 10 u bulur bence.Uzun süre oyunlarda higt oynamak istiosn bnun süresi 10 yıl olsa bile 10 yılda o pc elbet bi arıza verir bnun yerine 3-4 mlyara tecnopath ın yardımı ile güzel bi pc dizebilirsin istediğin verimi alrsn bu sana 10 yıl deilde 5 yıl gitsin 5yıldan sonra kalan parana birdaha diz sistemi 0la araba almıosn sonucta.Ha bide 10 sene gitsin 2kere pc toplamakla uğraşmak istemiorm diosan orası bahane bence.

Arkadaşlar yorumları okudum. 8 bin liraya bir PC alacağıma 4er bin lira ayırıp iyi bir sistem toplama fikri daha iyi olacak gibi. Arkadaşın dediği gibi en rahat 4 yıl gider. Yeni bir sistem yaptım. Sizce bu nasıl?
Ekran Kartı: GTX670 DirectCU II TOP GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 989 TL

İşlemci: Core i7 3820 Soket 2011 3.6GHz 10MB Önbellek İşlemci 621 TL

Ram: GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 2133MHZ CL9 1.65V DUAL KIT RAM 200 TL

Anakart: X79A-GD45 (8D) Intel X79 Soket 2011 DDR3 2400MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 422 TL

Kasa: LEVEL 10 GT FULL TOWER OYUNCU KASASI 524 TL

SDD: SANDISK 120GB EXTREME SATA 3.0 SSD (OKUMA 550MB / YAZMA 510MB) 380 TL

Güç Kaynağı: THERMALTAKE TR2 POWER 80PLUS 700W GÜÇ KAĞNAĞI 237 TL

Soğutma Sistemi: CORSAIR HYDRO SERISI™ H100I SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ 300 TL

En fazla 4 bin TL olur galiba ve işimi görür mü ?

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı