i7-3970X, RAMPAGE IV EXTREME ve GTX 690 Sistem Nasıldır?

Peki kardeşim sana bir şey soracağım 3930K ile 3970X arasında çok büyük fark var mı ? Yani render-tridimax performansı açısından çünkü ben oyun dışında program da kullanacağım, oyun da oynayacağım yani çok büyük performans farkı olur mu ? Aradaki fiyat farkına değer mi ? Ayrıca 2 tane ekran kartı bana biraz saçma geldi, bence gerek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle o durum: 3970X 3.5Ghz saat hızı ile geliyor 3930K 3.3Ghz saat hızı ile geliyor. O.C yapmayacaksan 3930K gayet iyi ama O.C yapıyorsan sonuna kadar zorlıcam diyorsan tek yol 3960X veya 3970X'tir. Performansa çok fark yansımaz.

Mutlaka O.C yaparım. Peki bu iki işlemci arasında oyun performansı nasıldır? Yani her parça tamam ama şimdi işlemci kaldı bir tek. Onu da halledersem gidip alacağım parçaları.

- - - Güncellendi - - -

Bir de 3930-K ile nereye kadar O.C yapabilirim yaparsam 3970-X ile fark çok olur mu?

3970X tamamen üst seviye için biçilmiş kaftan. Eğer profesyonel O.C yapacaksan 3970X tavsiye ederim sonuna kadar. 3930K ile 3970X arasında O.C farkı olur tabii doğal olarak.

Arkadalar sisteme karar verdim, internet üzerinden siparişi de verdim. Kasayı da Cosmos II Pure karar verdim Alüminyum olması ve mükemmel ötesi soğutması nedeniyle. İlerde belki CF yapabilirim OC yapacağım için 3970-X karar verdim. Artık her şey tamam, sabırsızlıkla bekliyorum.

Ayıpsın oyunlardan SS falan atarım, şuan çok sıkışığım zaman olunca bolca resim atarım.

Extremede olur yani farke tmez. Çoğu program çift GPU desteklemezken SLI önermek saçma olur. Sen tek GTX 690 ile devam et. Bulabilirsen de işlemcini 3960X al veya 3970X.
Adam büyük ihtimalle çerez niyetine topluyor PC'yi, bütcesini zorlamayacak belki. Neden almasın 2. kartı ?

Tamam alsın da neyine kullanacak 2 tane GTX 690'ı onu soruyorum sana? Adam üst düzey şifre kırıcı değil ya o kadarına ihtiyaç duyuyor 690'da zaten iki GPU var 2 tane 690 4 GPU eder ki boş yere masraf. Hiç gerek yok. Çerez parası olsa dahi.

Arkadaşlar 2 tane GTX 690 ile o bilgisayar uçar, tutamazsınız bir daha da. O kadar performans 10 katını NASA filan kullanıyordur herhalde, tahminen siz de NASA'nın kullandığı bilgisayarın 10/1'i kullanıyor olacaksınız. Adamlar o bilgisayarlarla uzayı kontrol ediyorlar. :D

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı