i7 4. nesil RX 550 PC açılmıyor

selimsss0

Femtopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu yukarıda videosunu attigim sorundan bende de var dalga geçmeden sebebini anlatacak olan var mı? PC bir anda çalışırken dondu klavyenin isigi gitti mouse falan yaniyordu ama hiçbir islem yapamıyordum, Power'a basili tutunca da bu hali aldı. RAM'lerin yerini değiştirdim taktım açıldı kullandım ama ertesi gün tekrar PC'yi açtığımda ufak bir kasmayla beraber bir anda kapandı ve yine aynı videodaki gibi açılıp kapanmaya başladı. Statik elektrikten dediler RAM'leri ve ekran kartının bağlantılarını söküp o 10kere bas bekle tekrar bas gibi statik elektrik almaya yarayan yöntemleri denedim ama hala aynı. 1 gün bekleyeyim dedim ertesi gün fişi takip denedim hala aynı. Kasadan çok anlamam yardım edin kafayı yiyeceğim.

Anakart: H81 Turbox.
Ekran kartı: RX550.
İşlemci i7 4. nesil
RAM: 8×2 Corsair DDR3.
PSU 650 watt.

anakarta giden kabloları kontrol et anakart ta ışık yanıyomu

Ya anakartta herhangi bir hata ışığı yok rezalet bir anakart (H81 Turbox almayın aldırmayın) ancak dediğim gibi RAM'i çıkarıp taktığımda çalıştığı için RAM'lerde sorun var düşüncesiyle silgi ile silme gibi bir metot kullandım. Bununla beraber BIOS pilini de çıkar ve bekle dediler yaptım ve çalışmaya başladı. Ancak bu sefer de monitöre görüntü gitmemeye başladı. Ne yapacağım bilmiyorum.

Ya anakartta herhangi bir hata ışığı yok rezalet bir anakart (H81 Turbox almayın aldırmayın) ancak dediğim gibi RAM'i çıkarıp taktığımda çalıştığı için RAM'lerde sorun var düşüncesiyle silgi ile silme gibi bir metot kullandım. Bununla beraber BIOS pilini de çıkar ve bekle dediler yaptım ve çalışmaya başladı. Ancak bu sefer de monitöre görüntü gitmemeye başladı. Ne yapacağım bilmiyorum.
Hocam pc gg sanırım eskiden bende izoly vardı kurtuldum çok sükür aynı şekilde benimde monitöre görüntü gelmiyorudu tamirciye götürdüm ram anakart işlemci yanmış ama tabi sizinki kurtulabilme ihtimali var bilgi arkadaşlarım size yardımcı olur

Eyvallah hocam ya hallettim parça falan bozuk değilmiş RAM'lerden kaynakliymis yerlerini tekrar değiştirip taktım, düzeldi. Ancak yeni RAM alacağım miladı dolmuş artık :)

Eyvallah hocam ya hallettim parça falan bozuk değilmiş RAM'lerden kaynakliymis yerlerini tekrar değiştirip taktım, düzeldi. Ancak yeni RAM alacağım miladı dolmuş artık :)
dediğim gibi hocam benimde ilk ramlar yanmış oyüzden görüntü gelmiydu eski pc de benim sonradan anakart ta yanınca onu satıp yeni gücel bi pc topladım izoly den kurtuldum çok şükür

Yeni konular

Geri
Yukarı