i7-4510U çok ısınıyor

Deltunder

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi işlemcim çok ısınıyor. Hangi oyun olursa olsun mesela piksel bir oyunda bile %30 çalışan işlemci 83-86 derece oluyor. Bilgisayarcıya götürdük bir ara (Kilitleniyor deyip kapanıyordu.), anakart yanmış dedi. Tamir etti ve SSD taktı (SSD modeline baktım, kronik sorunluymuş.). Tamir edileli daha 6 ay bile olmadı.

GTX 850M 4 GB (4055 MB).
Intel(r) Core(tm) i7-4510U CPU @ 2.00GHz 2.60 GHz.
Intel(r) HD Graphics Family (Intel HD 4400).
16,0 GB (Kullanılabilir: 14,4 GB).
222 GB SSD.
Laptop modeli: HP envy 15-K000ST.

Bundan bir önceki konuma bakarsanız sevinirim. Onun sebebi de bu ısınma olabilir, bilmiyorum, danışayım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi işlemcim çok ısınıyor. Hangi oyun olursa olsun mesela piksel bir oyunda bile %30 çalışan işlemci 83-86 derece oluyor. Bilgisayarcıya götürdük bir ara (kilitleniyor deyip kapanıyordu.), anakart yanmış dedi. Tamir etti ve SSD taktı (SSD modeline baktım, kronik sorunluymuş.). Tamir edileli daha 6 ay bile olmadı.

GTX 850M 4 GB (4055 MB).
Intel(r) Core(tm) i7-4510u CPU @ 2.00GHz 2.60 GHz.
Intel(r) HD Graphics family (Intel HD 4400).
16,0 GB (kullanılabilir: 14,4 GB).
222 GB SSD.
Laptop modeli: HP envy 15-K000st.

Bundan bir önceki konuma bakarsanız sevinirim. Onun sebebi de bu ısınma olabilir, bilmiyorum, danışayım dedim.

Termal macun yenileyin.

Hocam anakart yanan bilgisayar açılır mı? Ayrıca kronik sorunlu SSD verip sizden 300TL almıştır büyük ihtimal. Termal macun yenilemesi yaptınız mı?

Büyük ihtimalle. Zaten vidaları açtığı yerdeki kaymamasını sağlayan şeyleri de takmamış soğutucudan kayıp duruyor laptop.
Termal macun yenileyin.

Elimde termal macun yok maalesef nereden yeniletebilirim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı