i7 4510U laptop oyunlarda düşük FPS alıyor

Arkadaşlar merhaba. Laptop özelliklerim i7 4510U CPU 2.GHz 8 GB RAM ekran Intel Graphics family oluşturucu AMD Radeon R7 M.260(sanıyorum asıl ekran kartım bu). 1TB harddiskim mevcut yaklaşık 200GB'ını kullanmaktayım. Ekran kartım 2020 güncel durumda. Harddiskim 3 uygulama indirmem ve kontrol etmem sonucunda iyi, %100 sağlıklı sonuçlarını aldı. Laptopumda mevcut olan kayda değer 4 program LoL, CS:GO, AutoCAD ve Matlab. Fakat geçtiğimiz haftadan itibaren CS:GO fark edilir derece kasıyor. Fazlasıyla FPS düşüşüyle oynatıyor yaklaşık 20 30'lar. Oyunu 2 kez sil yükle yapmam sonucu hatta Steam'i de sil yükle yapmam sonucunda genel anlamda düzeldi fakat şimdi de ani FPS düşüşleri alıyorum. Ani FPS düşüşü sorununu LoL'de yıllardır alıyorum çok problem etmiyorum. Fakat CS:GO'da hat safhada ve oyun tadı bırakmıyor. 1 2 hafta önce normal olan bu oyun bir anda neden böyle olmuş olabilir. Daha bugün tamirci içini açtı ve sorun olacak bir şey göremedi zaten temizleneli 4 5 ay oluyordur. Macun da yeni. Denemediğim yol kalmadı. Antivirüs programıyla temizledim(zaten virüs yokmuş). Gereksiz uygulamaları sildim. Görev yöneticisinde program bırakmıyorum CS:GO açıkken. Bugün gittiğim bilgisayarcı SSD takmamı önerdi. SSD laptopumu çok hızlandıracak olsa da oyun performansına katkısı yok diye biliyorum. Sizce bir katkısı olur mu? Olmaz derseniz ve aklınıza herhangi bir fikir gelmiyorsa laptop önerisinde bulunabilir misiniz? Tasarım programlarını rahatlıkla kaldıracak ve de oyun konusunda en az 4 yıl problem yaratmayacak bir laptop istiyorum. Çok oyun oynayan birisi değilim yukarıda da belirttiğim gibi LoL ve CS:GO fakat iyi bir PC olursa 2 3 oyun daha yükleyebilirim fazlasında gözüm yok.

Geri
Yukarı