i7 4670K yeterli midir yoksa 4770K mı alınmalı ?

cgnkyc123

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ben yeni bir sistem toplayacağım bu sistemi oyun oynamak ve oyun programlamaya giriş için kullanacağım. Şu anda programlamayı bilmiyorum fakat giriş yapacağım. Oyun programlamaya en azından giriş için i7 4670K yeterli midir yoksa 4770K mı alınmalı.

Sanırım programlamanın içinde render yapmak da gerekiyor bunun için 4670K yeterli midir?

Sistemi kafamdan yazacak olursam şöyle:

• Gigabyte gtx770 windforce 3x oc 4GB
  • Msi z87 g45
  • Corsair Vengance 8x2 1600 cl9 soğutuculu
  • Haf x 942
  • Corsair gt3 128 GB SSD
  • WD 1 TB 7200 rpm (intellirenge özelliği olmayan model)

VATAN COMPUTER - XILENCE - XP800 800W 135MM FAN PSU GAM
PSU'yu böyle yazdım çünkü şimdi buldum 80+ sertifikalı C E sertifikası var. Sonra 4 adet 12v kanallı 20 amper güç çıkışları var. Ayrıca floppy falan destekliyor. Gaming PSU'su. Ama güvenilir bir marka mı bilmiyorum malum sistemi patlatır falan o yüzden PSU'yu da danışayım size fikirlerinizi alayım... PSU'nun fiyatı da düşükmü. İnşallah kötü değildir. Bir de bu PSU 800 Watt sisteme yeterli midir?

Amd almayı düşünmüyorum işlemci için çünkü renderda amd nin kötü olduğunu duydum. Ben oyun programlamaya giriş yapacağım için render önemli sanırım. Siz daha iyi bilirsiniz.

Monitör olarakda şimdi şunu beğendim.

VATAN COMPUTER - VIEWSONIC - 27" VX2703mh-LED GEN

Bu monitör bana güzel geldi çünkü 27" ve tepkime süresi 3ms fiyatıda uygun gözüktü. Ama IPS panelli bir gamer monitörü istiyorum fiyatı 350-500 arası olmalı ama ne yapsam bulamadım ıps panelleri hep 5ms tepki süresi koymuşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı