I7 4700HQ İşlemcili Asus Laptop Fiyatı Ne Kadar Olmalı?

drgursel

Hectopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhabalar. Masaüstü bilgisayarımı sattım ve yaz aylarında yeni bir masaüstü toplamayı planlıyorum. Bu aralıkta tez yazmak, internette dolaşmak, arada oyun oynamak için bir laptop almaya karar verdim (İkinci el). Çeşitli yerlerden baktığım laptoplarda en çok dikkatimi çeken laptop, Asus G550JK CN234H modeli oldu. Garantisi genelde yeni bitmiş ürünler mevcut. Bu laptop şu an piyasa koşullarında ne kadar fiyatta alınır? Sizce ederi ne kadardır? Laptopta i7 4700HQ işlemci, 16 GB DDR3 RAM, GTX 850M ekran kartı, 1 TB HDD (7200 RPM) bulunuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer özelliklerde daha güncel donanımlarda AsusX550VX ikisi arasında yaklaşık %10 performans farkı da olacaktır diye düşünüyorum. Bulduğunuz sistemin temizliğine göre ikinci elde 1850-2350 TL civarı olabilir. Ancak ikinci elde garantisi bitmiş üründe anakart arızasına karşılık 700-1000 TL arası bir masraf ödeme ihtimali var. Bunu da göz önünde bulundurun.

Benzer özelliklerde daha güncel donanımlarda AsusX550VX ikisi arasında yaklaşık %10 performans farkı da olacaktır diye düşünüyorum. Bulduğunuz sistemin temizliğine göre ikinci elde 1850-2350 TL civarı olabilir. Ancak ikinci elde garantisi bitmiş üründe anakart arızasına karşılık 700-1000 TL arası bir masraf ödeme ihtimali var. Bunu da göz önünde bulundurun.

Asus X550VX model 6. nesil işlemci ve GTX950M olan modellere 3.000 TL fiyat istiyorlar :) Anakart arızasında zaten testlerde ya da oyunlarda bir şekilde laptop kendisini ele verir. Asus G550JK CN234H laptoplara 2.500 - 3.000 TL arası para isteniyor. Bu laptop bu kadar yapar mı? 4. nesil bir işelmciye sahip, DDR3 RAM ve GTX850M ekran kartıyla ve ek SSD seçeneği olmamasına karşın 2.500 TL rakam çok fazla geliyor. Ne kadar temiz olursa olsun garantisi bitmek üzere ya da bitmiş bir ürün bu kadar yapmaması lazım.

Asus X550VX model 6. nesil işlemci ve GTX950M olan modellere 3.000 TL fiyat istiyorlar :) Anakart arızasında zaten testlerde ya da oyunlarda bir şekilde laptop kendisini ele verir. Asus G550JK CN234H laptoplara 2.500 - 3.000 TL arası para isteniyor. Bu laptop bu kadar yapar mı? 4. nesil bir işelmciye sahip, DDR3 RAM ve GTX850M ekran kartıyla ve ek SSD seçeneği olmamasına karşın 2.500 TL rakam çok fazla geliyor. Ne kadar temiz olursa olsun garantisi bitmek üzere ya da bitmiş bir ürün bu kadar yapmaması lazım.
Aslında mesajımda bende açıklamaya çalıştım Laptop Anakartları biraz daha hassas malesef herhangi bir arızada ödeyeceğiniz ekstra bedel ile sıfır fiyatına yaklaşır. Gerçi bu üreticiye göre değişir. 4 yıldır kullandığım 4700MQ işlemcili GT740M Toshiba bir laptop var elimde herhangi bir sorun yaşamadım. (Genellikle evde harici ekranla oyun için kullandım). 2000 TL civarda bir fiyata alınabilir diye düşünüyorum. 2500 TL garantisi bitmiş bir ürün için biraz fazla. Şöyle ki; Asus X550VX modelini yiğenime almıştık 3. ayında anakart arızası çıkardı ve garantisi üzerinden 1 kere anakart değişimi gerçekleşti. Hemde yaz tatilinin başında, çocuk epey hayal kırıklığı yaşadı 1 ay pc bekledi. :)

Aslında mesajımda bende açıklamaya çalıştım Laptop Anakartları biraz daha hassas malesef herhangi bir arızada ödeyeceğiniz ekstra bedel ile sıfır fiyatına yaklaşır. Gerçi bu üreticiye göre değişir. 4 yıldır kullandığım 4700MQ işlemcili GT740M Toshiba bir laptop var elimde herhangi bir sorun yaşamadım. (Genellikle evde harici ekranla oyun için kullandım). 2000 TL civarda bir fiyata alınabilir diye düşünüyorum. 2500 TL garantisi bitmiş bir ürün için biraz fazla. Şöyle ki; Asus X550VX modelini yiğenime almıştık 3. ayında anakart arızası çıkardı ve garantisi üzerinden 1 kere anakart değişimi gerçekleşti. Hemde yaz tatilinin başında, çocuk epey hayal kırıklığı yaşadı 1 ay pc bekledi. :)

Biraz da şans işi elektronik cihazlar. Evde acer laptop var yıllardır hiçbir arıza vermedi. :) Ama sıfır alınan ürün 1 hafta sonra arıza verebiliyor maalesef. Bu artık satan kişinin de vicdanına kalmış bir durum. Bahsettiğim laptop bana göre en fazla 1.800-1.900 bandında olmalı. Ama herkese malı değerli gelirmiş onun misali herkes ürününü en iyisi gördüğünden fiyatlarda uçuk oluyor. Fiyat belirlenebilir evet ama sonuçta bu ürün ikinci el ve 4. nesil işlemci, DDR3 bellekler, SSD olmayan bir sistem ve GTX850M ekran kartı var bunlar gerçek. Neyse bakalım İnşAllah gönlümüzden geçen rakamlara iş görebilecek bir laptop bulabilirim. Cevaplar için teşekkürler.

Bahssettiğiniz laptopun her şeyi aynı fakat gri versiyonu olan N550JK bilgisayarımı birkaç ay öncesinde 2000TL'ye sattım. Biraz daha beklesem 2500 TL civarına da çok rahat satabilirdim fakat bekleme şansım olmadığı için uygun fiyata verdim. 2015 Mayıs 2018 Kasım arası kullandım cihazı. Her şeyinden memnundum, neredeyse her gün oyun oynayıp cidden yormama rağmen hiç sıkıntı çıkarmadı. Satın alan arkadaş da memnum bir şekilde kullanıyordur şu anda eminim. Garantisi biter bitmez 250gb ssd taktırdım ben sadece onun dışında sizin yazdığınız özelliklerle aynıydı. Yerinizde olsam 2000 TL üstüne pek çıkmazdım. Gördüğüm kadarıyla bu cihazlar bu kadar ediyor, en azından ben satarken öyleydi.

Bahssettiğiniz laptopun her şeyi aynı fakat gri versiyonu olan N550JK bilgisayarımı birkaç ay öncesinde 2000TL'ye sattım. Biraz daha beklesem 2500 TL civarına da çok rahat satabilirdim fakat bekleme şansım olmadığı için uygun fiyata verdim. 2015 Mayıs 2018 Kasım arası kullandım cihazı. Her şeyinden memnundum, neredeyse her gün oyun oynayıp cidden yormama rağmen hiç sıkıntı çıkarmadı. Satın alan arkadaş da memnum bir şekilde kullanıyordur şu anda eminim. Garantisi biter bitmez 250gb ssd taktırdım ben sadece onun dışında sizin yazdığınız özelliklerle aynıydı. Yerinizde olsam 2000 TL üstüne pek çıkmazdım. Gördüğüm kadarıyla bu cihazlar bu kadar ediyor, en azından ben satarken öyleydi.

N550JK model bilgisayar gerçekten sağlam bir bilgisayar. Bugüne kadar kullanıpta bir sorunla karşılaşan görmedim. 2.000 TL seviyesi makul seviyeler ama 2.000 TL üzerinde ne kadar ROG serisi de olsa 4. nesil bir işlemciyle ve SSD olmadan satılması münkün değil. Fiyatları çok abartıyorlar. 1.800 - 2.000 arası ideal fiyat bence. Şuan beklemedeyim bir süre bekleyeceğim fiyatına göre satan birisi mutlaka gelecektir.

2500 TL etmez. Ben olsam öyle bir laptop alacağıma gider 8. nesil işlemcili, MX150 ekran kartlı sıfır laptop alırım.
Lenovo Ideapad 320-15IKB Intel Core i5 8250U 8GB 1TB MX150 Fiyatı
ACER A515-51G-51RY Intel Core i5-8250U 1.6GHz 4GB 1TB GeForce MX150 15.6" Notebook | Teknosa

Sıfır almak niyetindeydim ama 3.000 TL seviyesindeydi. Lenovo hepsiburada da 2.500 seviyesine düşmüş. Gayet makul bir fiyatta şuanda. Öneri için teşekkür ederim. Bu ürünü değerlendireceğim. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı