i7 4700MQ 100 dereceye ulaşıyor

Ali41H

Femtopat
Daha fazla  
RAM
DDR3, Mİcron Technology, 4 ram
Ekran kartı
Nvidia GeForce GT 740M
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i7-4700MQ CPU @ 2.40GHz 2.40 G
Daha dün laptopumun termal macununu değiştirdim. Oyun oynarken NVIDIA da 60-70 derecelerde dolaşırken Intel bazen 100 derece oluyor. Ama genelde 80-100 arası oluyor. Neden oluyordur sizce?

Daha dün laptopumun termal macununu değiştirdim. Oyun oynarken NVIDIA da 60-70 derecelerde dolaşırken Intel bazen 100 derece oluyor. Ama genelde 80-100 arası oluyor. Neden oluyordur sizce?

Hiç PC'yi açmayın bir kontrol edin tekrardan çıkarıp.

Hiç PC'yi açmayın bir kontrol edin tekrardan çıkarıp.

PC ilk açılışta 55 derece falan oluyor.

Laptop olduğu icin normaldir. İşlemciniz bu sıcaklıklara dayanabilecek seviyede üretildiyse sorun olmaz.

Ama termal macunu değiştirmeden önce her iki işlemcide 100 oluyordu. Termal macunu değiştirdim ama NVIDIA düzeldi, Intel düzelmedi.

Termal macunu fazla sürmüş olabilir misiniz ? O işlemcinin ilk açılışta 55 derece olmaması gerekiyor.

Laptop çok ısınır ama bu kadar ısınma normal gelmiyor benim laptop Max 80 derece olmuştu oyunda güçlü bir laptopta değil.
Banada normal gelmedi hemde Nvidia max 70 oluyorken intelin 100-ü görmesi normal bir şey değil.

Evet doğru söylüyorsun benim laptop 30 derece oluyor açılışta.
Evet bilgisayarcıya götürmüştüm o değiştirmişti termal macunu ve her ikisine nerdeyse 0.5 gram vurmuştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı