i9 11900K sistem 100 dereceye ulaşıyor

brksfrb

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, kısa süre önce aldığım MSI marka hazır sistem masaüstü bilgisayarım boştayken bile 100 derecelere çıkıyor. Bilgisayarda sıvı soğutma olmasına rağmen bu oluyor ve fanı da çok ses çıkarıyor. Hatta işlemciye düşük voltaj verip denedim ancak sorun devam etti hatta mavi ekran hatalarıyla karşılaştım. Bunun yanında da bilgisayar gerçekten kasıyor. Yardım edebilir misiniz? :)
Sistem:
İşlemci: İntel İ9 11900K
Ekran kartı: RTX 3080
RAM: 128GB
Windows 11 Pro kullanıyorum. Bilgisayar MSI Aegis Ti5 11th gibi geçiyor.

İşlemci soba bir model zaten, çok ısınıyor. O işlemciye ancak bunlar yeter.

Garantiye gönderin hocam hiçbir şey yapamıyorsanız. Termal macun yenilemesi veya kasaya uygun bir soğutucu değişimi yaparlar tahminen.
Kasayı yakın zamanda yüksek fiyata aldım özellikleri de gayet iyi ancak fanlar sorunlu olabilir diye düşünüyorum

Garantiye yolla. Sonuç olarak içini açmıyorsun yapabileceğin çok da bir şey yok.
Evet ama şuan yollamak güvenli midir yollar karlı biraz. Bir de hasar olursa ben sorumlu oluyorum.

Sıvı soğutması takılı bu arada içinde görebiliyorum

Kasayı yakın zamanda yüksek fiyata aldım özellikleri de gayet iyi ancak fanlar sorunlu olabilir diye düşünüyorum.

Evet ama şu an yollamak güvenli midir yollar karlı biraz. Bir de hasar olursa ben sorumlu oluyorum.

Sıvı soğutması takılı bu arada içinde görebiliyorum.

Hocam bence adamları ara önce durumu anlat bir de hocam hangi şehirdesin bu zamanda çok kar kalmadı yolda.

Hocam bence adamları ara önce durumu anlat bir de hocam hangi şehirdesin bu zamanda çok kar kalmadı yolda.
Diyarbakırdayım anlattım ve anlaşmalı kaargo kodu verebileceklerini söylediler

Bilgisayarım bu, Nesiltech adlı yetkili satıcıdan aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı