i7-4710 HQ laptop yüksek sıcaklık değerleri

Burak_2

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ASUS ROG G56jk oyunu laptopu var işlemci boşta 60-80 arası sıcaklıkta gidip geliyor.

Soğutucu var fakat pek bir şey fayda etmedi.

Bu arada 6 yıldır işlemci macunu değişmemiş fanıda en son 1 yıl önce temizledim.

Sistem.

GTX 850M 128 Bit 4 GB.

Intel i7-4710 2.50 GHz Turbo 3.50 GHz(not 8 çekirdek yazıyor)

12 GB DDR3 1600 MHz RAM 8X4.

2 TB 7200 RPM harddisk.

Arkadaşlar ısınma sorununu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ASUS ROG G56jk oyunu laptopu var işlemci boşta 60-80 arası sıcaklıkta gidip geliyor.

Soğutucu var fakat pek bir şey fayda etmedi.

Bu arada 6 yıldır işlemci macunu değişmemiş fanıda en son 1 yıl önce temizledim.

Sistem.

GTX 850M 128 Bit 4 GB.

Intel i7-4710 2.50 GHz Turbo 3.50 GHz(not 8 çekirdek yazıyor)

12 GB DDR3 1600 MHz RAM 8X4.

2 TB 7200 RPM harddisk.

Arkadaşlar ısınma sorununu nasıl çözebilirim?
Termal macunu yenileyin mumkunse fani daha guclu bir fan ile degistirin.

Kaliteli bir termal macun ile termal macun yenileme ve toz temizliği.
6 Yıllık bir sistemin içini açınca nasıl bu kadar tozlu diye şaşıracağınızı düşünüyorum.
Termal macunun optimum performansını koruması için 6 ayda bir değiştirilmesi öneriliyor. Ben yılda bir değiştiriyorum. Termal macun kuruduğu zaman iki metal plaka arasında yeterli iletimi sağlayamaz hale geliyor. O yüzden değişmesi önemli.

G56 nasıl sökülür?

Elin bu işlere yatkınsa bu video yardımıyla yapabilirsin. İlk kez yapıyorsan iyice araştırmadan başlama. Yapamayacağını düşünüyorsan bir bilgisayarcıya yaptırabilirsin. Ancak genelde düzgün bir macun kullanmıyorlar. Kendi macununu alıp gidersen daha maliyetli ama daha etkili olur.

Son düzenleme:
Elime sizi dediğiniz gibi boşta bile yüksek sıcaklıklarda çalışan bir cihaz geçti, cihaz cayır cayır yanıyordu YouTube'da bile. Termal macun yenileyip fan bakımı yaptıktan sonra hiçbir sorunu kalmadı sizin de bunları yapmanızı tavisye ederim. Yılda minimum bir kere bu bakımları yaptırmaya özen gösterin. İyi günler.

Geri
Yukarı