i7 4720HQ turbo boost frekansına çıkmama sorunu

Ayyıldız6638

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemcim i7 4720HQ. Bilgisayarım Monster Tulpar T7 v3.1. Geçenlerde Intel Extreme Tuning Utility yükledim. Turbo Boost'a dair ayar bile yok ama sonrasında işlemci 2.59 hızı geçmedi. Turbo Boost ile birlikte 3.60 olması gerekiyor. Bilgisayarımda güç tasarrufu aktif değil, pilde ve fişte yüksek performans ayarında. İşin içinden çıkamadım lütfen yardım edin.

Hızdaki sorun kalktı ama bilgisayarım > sağ tık > özellikler yapınca işlemci 2.60 - 2.60 olarak görünüyor. BIOS'ta ise sadece 4720HQ 2.6Ghz görünüyor, normal mi bilmiyorum. Bu görüntüleri nasıl düzeltebilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hızdaki sorun kalktı ama bilgisayarım > sağ tık > özellikler yapınca işlemci 2.60 - 2.60 olarak görünüyor. BIOS'ta ise sadece 4720HQ 2.6 GHz görünüyor, normal mi bilmiyorum. Bu görüntüleri nasıl düzeltebilirim ?

Normal. İşlemcinin normal en üst düzeydeki hızı 2.6 GHz. Bu yüzden orada 2.6 GHz yazıyor.
Turbo Boost frekansı gösterilmez orada.

Hocam Windows'da görünen garip ama. Aralık vermiş; "2.60 - 2.60".

i7 6700K'nın turbo frekansı 4.2 GHz olmasına rağmen görüldüğü üzere bende de durum aynı. Bu herhangi bir sorun değil. Turbo frekansı ya da overclockla yükseltilmiş hız bilgisayar özelliklerine yansımaz, işlemcinin regedit kayıtlarındaki bilgilerinden çekilir veriler.
Regedit'teki kayıtları değiştirsen de, sonraki yeniden başlatmada eski halini alacaktır.
Kafana takmana gereken bir sorun değil, daha doğrusu sorun değil.

6700k-frekans.png

i7 6700K'nın turbo frekansı 4.2 GHz olmasına rağmen görüldüğü üzere bende de durum aynı. Bu herhangi bir sorun değil. Turbo frekansı ya da overclockla yükseltilmiş hız bilgisayar özelliklerine yansımaz, işlemcinin regedit kayıtlarındaki bilgilerinden çekilir veriler.
Regedit'teki kayıtları değiştirsen de, sonraki yeniden başlatmada eski halini alacaktır.
Kafana takmana gereken bir sorun değil, daha doğrusu sorun değil.

Eki Görüntüle 240243
Tamamdır saolun konu çözüldü.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı