i7 4770 R8 280X Aşırı Isınan bilgisayara çözüm önerileri

YakuzaBoss

Hectopat
Öncelikle herkese bu zorlu Corona günlerinde sağlık ve huzur diliyorum. Arkadaşlar benim sizlerin yardımına ihtiyacım var. Bilgisayarımın parçaları biraz eskide olsa işimi görüyordu ve memnundum. Bilgisayarım 3 Aydır aşırı ısınıp kapanıyor, ısınan parça ekran kartı oldugunu dusunuyorum GTA 5'de 80-90 derecelere The Forest'ta 100 Derecelere cıkıyor, MSI Afterburner'la fan hızını %70-90 arası yaptığım halde aynı derecelerde, İşlemciminde Isındıgını dusunuyorum 60-70 derecelerde, ve bilgisayar sürekli kapanıyor, geçen sene macun yeniledim, Maddi durumum biraz kötü maalesef yeni bir şey alamıyorum eğer yardımcı olursanız cok sevinirim.

Anakart: Gigabyte B85M-HD3
İşlemci: i7-4770 3.40 GHz
Ekran Kartı: R9 280X 3 GB 384 Bit
RAM: 8 GB 1600MHz

İşlemcinin 60-70 derece olması normal ama ekran kartının 100 derecelere çıkması garip çünkü ısıyı düşürmek için kendini yavaşlatması gerekir. Kasanızın hava akışı nasıl?

Tanıdığın ve güvendiğin bir bilgisayarcıya git, fanını temizlettir ve termal macununu yenilettir. Bende de tost makinesi bir bilgisayar vardı CS'de 40-50 FPS alıyordum temizletme sonucunda 120-130 gibi değerleri gördüm. Bu dediklerimi denemeni öneririm. Bilgisayarından bir şey çalınmadığından emin ol ve adam temizlerken yanında dur. Kesinlikle daha az sıcak olacaktır ve performans artışı olacaktır. Ayrıca laptop kullanıyorsan altına (fandan gelen havanın çıktığı yer boş ve havada olacak şekilde) kitap koy.

Hocam ekran kartınız 384 bit mutlaka bakım yapın.

Tanıdığın ve güvendiğin bir bilgisayarcıya git, fanını temizlettir ve termal macununu yenilettir. Bende de tost makinesi bir bilgisayar vardı CS'de 40-50 FPS alıyordum temizletme sonucunda 120-130 gibi değerleri gördüm. Bu dediklerimi denemeni öneririm. Bilgisayarından bir şey çalınmadığından emin ol ve adam temizlerken yanında dur. Kesinlikle daha az sıcak olacaktır ve performans artışı olacaktır. Ayrıca laptop kullanıyorsan altına (fandan gelen havanın çıktığı yer boş ve havada olacak şekilde) kitap koy.

Anlaşıldı tabii bunları deneyeceğim, masaüstü PC kullanıyorum.

Geri
Yukarı