i7 4770 sisteme yükseltme önerisi

CPT_Chonk

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,
Benim 2013 yılında aldığım Alienware X51 R2 masaüstü bilgisayarım son zamanlarda çıkan oyunlara yetmemeye başladı (öreneğin Cyberpunk 2077). Bilgisayarımın kasası biraz kompakt olduğu için ekran kartı alırken seçeneklerimi sadece referans tarz olmak üzere kısıtlıyor, yabancı sitelerden öğrendiğim kadarıyla diğer tarz ekran kartları bütün ısıyı hem içeriye hem de dışarıya üflüyormuş bu da bu tarz bilgisayar kasaları için yanma gibi sorunlara sebep oluyormuş.

1611421971856.png

1611421988440.png

Bu kısıtlamayı ortadan kaldırmak için bilgisayarımı yeni bir kasaya taşımak istiyorum. Sizce ne yapmalıyım, daha önce Sahibinden'den 2. el bir ASUS AMD RX 480 8 GB ekran kartı aldım fakat 3 ay sonra bozuldu tamire verdiğimde de tamir olamayacağını söylediler. Referans tarz ekran kartı bulmak biraz zor ve yeni sıfır ekran kartı almayı fiyatlardan dolayı düşünmüyorum, öğrenci olduğum için kasa + ekran kartına toplam 1500 TL bütçe ayırabilirim. Bilgisayarımın modelinin resimleri ektedir.
Donanımım:
Intel i7 4770 3.40 GHz.
Intel® H87 chipset (ıntel® DH82H87 pch)"shark bay"
DDR3 16 GB RAM (2*8)
NVIDIA GeForce GTX 660 1.5 GB OEM.
Alienware™ 330 Watt Power Supply.

1611420688506.png

1611420722809.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle belirttiğiniz gibi o kasada sistem çok ısınacaktır. Yeni bir kasaya taşımanıza izin veriyorsa taşıyın. Ardından ekran kartı olarak 1070TI'ı bile besleyebilecek bir işlemciniz var. İkinci elden size uygun olanı seçin.

Elimde Thermaltake v51 full tower kasa, intel 1151 soketi bir zamanların en iyi anakartı gigabyte z170x-gaming 7 (onboard ekran kartı bile var), Asus rog Xonar Phoebus solo ses kartı ve Canon mp230 yazıcı mevcut. Hepsi temiz ve ikinci el, ilanları görmek isterseniz haber verin

Artı -1 Eksi
Öncelikle belirttiğiniz gibi o kasada sistem çok ısınacaktır. Yeni bir kasaya taşımanıza izin veriyorsa taşıyın. Ardından ekran kartı olarak 1070TI'ı bile besleyebilecek bir işlemciniz var. İkinci elden size uygun olanı seçin.
Sistem yeni kasaya geçişe elverişli biraz daha detaylı araştırdım kasa değişirken yeni bir psu da almam gerekecekmiş. Anakartı Mini ITX bunu ATX kasalara takabilir miyim?
Yere belirtirseniz size kasa ve ekran kartı bulabilirim (kasada 2.el olacak mı)
Ankara'da yaşıyorum, kasayıda 2. el almayı planlıyorum.
Elimde Thermaltake v51 full tower kasa, intel 1151 soketi bir zamanların en iyi anakartı gigabyte z170x-gaming 7 (onboard ekran kartı bile var), Asus rog Xonar Phoebus solo ses kartı ve Canon mp230 yazıcı mevcut. Hepsi temiz ve ikinci el, ilanları görmek isterseniz haber verin
Sadece kasanın 0 fiyatı benim bütçemin limitine yakın ama ilanlara göz atmak isterim.

Elimde Thermaltake V51 Full Tower kasa, Intel 1151 soketi bir zamanların en iyi anakartı Gigabyte Z170X-GAMING 7 (onboard ekran kartı bile var), ASUS ROG xonar phoebus solo ses kartı ve Canon MP230 yazıcı mevcut. Hepsi temiz ve ikinci el, ilanları görmek isterseniz haber verin.

ASUS ROG xonar phoebus solo ses kartı arıyorum ayrı olarak satıyor musunuz?

ASUS ROG xonar phoebus solo ses kartı arıyorum ayrı olarak satıyor musunuz?
Evet satıyorum. 532 331 88 95
Sistem yeni kasaya geçişe elverişli biraz daha detaylı araştırdım kasa değişirken yeni bir PSU da almam gerekecekmiş. Anakartı mini ITX bunu ATX kasalara takabilir miyim?

Ankara'da yaşıyorum, kasayı da 2. el almayı planlıyorum.

Sadece kasanın 0 fiyatı benim bütçemin limitine yakın ama ilanlara göz atmak isterim.

Haklısınız ama emin olun hepsi tertemiz ve aldığınızda 'iyi ki almışım' diyeceksiniz. 532 331 88 95.

Sistem yeni kasaya geçişe elverişli biraz daha detaylı araştırdım kasa değişirken yeni bir PSU da almam gerekecekmiş. Anakartı mini ITX bunu ATX kasalara takabilir miyim?

Ankara'da yaşıyorum, kasayı da 2. el almayı planlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı