i7 4770'in besleyebileceği en iyi ekran kartı hangisidir?

zffb

Kilopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi i7 4770 işlemci, 16 GB DDR3 1600 MHz RAM ile günümüzde en fazla hangi ekran kartını ya da kartlarını darboğaz olmadan besleyebilir?

Bir şey daha; bu işlemci günümüzde hangi işlemcilerle eşit güçtedir?

Eşdeğer meselesi biraz karışık ama GTX 1650S öneririm. Eğer o para vermek istemezseniz de en azından RX 570 alınız.

Tek çekirdek olarak Ryzen 7 1700, İ5 7400; çoklu çekirdekte Ryzen 5 1500x, İ5 7600K, aşağı yukarı denebilir.
Ekran kartı dersen RTX 2060 olur.

Eşdeğer meselesi biraz karışık ama GTX 1650S öneririm. Eğer o para vermek istemezseniz de en azından RX 570 alınız.

Cevabın için teşekkür ederim zaten bu işlemciyi şu anda rx 580 ile kullanıyorum fakat görüyorum ki daha güçlü ekran kartlarını da besleyebilir? benim merak ettiğim işlemcinin sınır noktası.
Tek çekirdek olarak Ryzen 7 1700, İ5 7400; çoklu çekirdekte Ryzen 5 1500x, İ5 7600K, aşağı yukarı denebilir.
Ekran kartı dersen RTX 2060 olur.

rtx 2060'ı besleyebiliyorsa çok iyi gerçekten. O zaman bu işlemcinin 5 yıl daha geçerliliği var gibi.

Cevabın için teşekkür ederim zaten bu işlemciyi şu anda rx 580 ile kullanıyorum fakat görüyorum ki daha güçlü ekran kartlarını da besleyebilir? benim merak ettiğim işlemcinin sınır noktası.

rtx 2060'ı besleyebiliyorsa çok iyi gerçekten. O zaman bu işlemcinin 5 yıl daha geçerliliği var gibi.
Besleyeceğini düşünüyorum en azından FPS Drop ve ya ekranda titreme vs gibi bir sorunla karşılılmaz.
Tabi en doğrusu kullanan birinin yorumu olur ben i5 7500 + 2060 kullandım, Drop ya da titreme gibi sorunlar olmuyordu, GPU kullanma yüzdesine bakmamıştım.

Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi i7 4770 işlemci, 16 GB DDR3 1600 MHz RAM ile günümüzde en fazla hangi ekran kartını ya da kartlarını darboğaz olmadan besleyebilir?

Bir şey daha; bu işlemci günümüzde hangi işlemcilerle eşit güçtedir?

Ben i7 3770 ile 770 kullanıyorum şu anda diğer ay GTX 1660 Super geçmeyi düşünüyorum senin işlemci benim işlemcinin 1 tık üstü RTX 2060 ve 1070 gibi modelleri çok rahat besler diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı