i7 4770K Masa üstü sistem toplama

CKULA

Hectopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
HARİTA MÜHENDİSİ
Merhaba arkadaşlar,
Recep ve Ali bey'in ekran kartları ve sistem toplama ile ilgili videolarının büyük bölümünü youtube'dan izledim ve gerçekten çok güzel ve özverili olarak işlerini yaptıklarını gördüm.

Sizlerden yeni toplayacğım sistem için fikir almak istiyorum.

• Ana Kart : MSI Z87 MPOWER LGA 1150
  • İŞLEMCİ : INTEL CORE i7 4770K LGA 1150 8 MB 22NM
  • EKRAN KARTI : MSI 770 GTX LIGHTNING
  • RAM : 2 x KINGSTON HYPER X 8 GB 2133 MHZ
  • GÜÇ KAYNAĞI : CODEGEN SX1000 - 1000W 80+ AKTIF PFC 24 PIN , 14 CM FAN
  • KASA : ZALMAN MS800 MID. TOWER
  • HARDDISK : TOSHIBA 7200 RPM 2TB
  • DVD-RW : LG
  • EKRAN : LG 32LA660S

Yukarıda belirttiğim özelliklere göre;
1-) Anakartım 2133 MHZ ram hızını desteklermi yoksa 1600 MHZ'lik ram mi seçmeliyim?
2-) Seçtiğim PSU yukarıdaki sistem gereksinimlerimi karşılarmı yoksa hem kalite bakumundan hemde güç bakımından farklı bir PSU 'mu bakmalıyım?
3-) Seçtiğim ekran kartının özellikleri arasında bazı yerlerde "3d vision" ve "3d vision-2" desteğinden bahsedilmemiş.Bunun desteklenip desteklenmediğinden emin olamadığım için 3d vision desteğinin olup olmadığı,
4-) Cad programlar , fotogrametrik yazılımlar ( stereoskopik ) , render içerikli yazılımlar kullanıyorum-kullanacağım.SSD sabit diske ihtiyacım olurmu?
5-) Seçtiğim kasaya güç kaynağının uygun olup olmadığı ayrıca ekran kartının kasaya sığıp sığmayacağını;
6-) Seçtiğim bileşenlerin genel olarak uyumlu olup olmadığı,

Merak ettiğim soru-sorunları yukarıda belirtmeye çalıştım.
İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Hayirli geceler,

1-) Hiz asirtma ile 2133 mhz destekler. Normal zamanda 1600 mhz hizinda calisacaktir.

2-) Sectiginiz PSU karsilar, ancak tamamen gereksiz bir alisveris olur. ( Corsair 400R +80 750 watt PSU olan modeli size yetecektir. )

3- ) Secmis oldugunuz ekran karti 3d vision desteklemektedir.

4 -) SSD birden fazla programi ayni anda kullanacaginiz zaman cok fazla isinize yaracaktir.

5 - ) 2.maddede belirtmis oldugum ürünleri alir iseniz, bunlari düsünmenize gerek kalmaz.

6 - ) Bana sorarsaniz olmamis. Örnek bir sistem size yazayim.

VATAN COMPUTER - INTEL - Core i7 4770K Soket 1150 3.5GHz 8MB Cache 22nm

VATAN COMPUTER - MSI - Z87-G45 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Anakart

VATAN COMPUTER - GSKILL - 16GB (2x8GB) Trident X DDR3 2133MHz CL9 1,65V Dual Kit Ram - Ram

VATAN COMPUTER - SEAGATE - 3.5" 2TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk - Dahili Harddisk

VATAN COMPUTER - KINGSTON - 120GB HyperX 3K Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 555MB / Yazma 510MB) - Solid State Disk

VATAN COMPUTER - ASUS - GTX780 DirectCU II GDDR5 3GB 384Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart

VATAN COMPUTER - CORSAIR - CARBIDE SER

Bahsettiginiz isler ile professional olarak ugrasiyor iseniz, 16 gb ram daha saglikli olacaktir. Yoksa isterseniz 8 gb aliniz. Ayrica sistem maliyeti düstügü icin ekran kartini GTX 780 olarak degistirdim. Tabiki yine size kalmis isterseniz GTX 770 alirsiniz, yada bütce el veriyor ise, GTX 780ti alabilirsiniz. SSD konusunda yine karari siz vericeksiniz. 240 gb yada 120 gb olani tercih edebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı