İ7 4770k Sisteme Windows 8 Mi Windows 7 Mi İyi ?

DogukanTR

Hectopat
Merhabar arkadaşlar ben Doğukan Erdiç.
Yukardaki başlıktaki gibi sistemimie Windows 7 mi yoksa Windows 8 mi ?
http://i.hizliresim.com/KPzVY7.png
KPzVY7.png

O değil de benim gözüm 799 MHz RAM'e takıldı. O doğru olamaz. Niye BIOS üzerinden düzeltmedin onu? Lütfen sistemi daha bu gün kurdum. BIOS'u kurcalamaya vaktim olmadı daha de :D

Son düzenleyen: Moderatör:
O sisteme windows 7 kurarak hata etmişin bence. Hiç zaman kaybetmeden 8.1 tavsiye ediyorum benim bilgisayarım bu özelliklerin yarısı kadar bile değil ve ben 8.1'e geçtim. Çok memnun kaldım ufak tefek sorunlar çıkacaktır illaki. Alışmakta biraz zaman alıyor ama kesinlikle Windows 8. Ayrıca ram konusu benim de dikkatimi çekti. BIOS'tan bir ayar çeksen güzel olur.

O sisteme windows 7 kurarak hata etmişin bence. Hiç zaman kaybetmeden 8.1 tavsiye ediyorum benim bilgisayarım bu özelliklerin yarısı kadar bile değil ve ben 8.1'e geçtim. Çok memnun kaldım ufak tefek sorunlar çıkacaktır illaki. Alışmakta biraz zaman alıyor ama kesinlikle Windows 8. Ayrıca ram konusu benim de dikkatimi çekti. BIOS'tan bir ayar çeksen güzel olur.
Nasıl yani tam olarak yazar mısın ?
BIOS olayını pek bilmiyorum.

Nasıl yani tam olarak yazarmısın ?
BIOS olayını pek bilmiyorum.
Basitçe anlatmak gerekirse ramin yavaş çalışıyor normalden ve bu da sana performans sıkıntısı yaratabilir. Bunun çalışma hızı değerlerini arttırabilirsin. Buna overclock denir. Forumda araştırarak daha geniş bilgi bulabilirsin.

Windows 8.1 yükledim. Bu zamana kadar mavi ekran hatası almadım. Korsan oyunların bazılarında sıkıntı çıkıyor. Onunda işletim sistemi ile alakası yok. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı