i7 4770K ve GTX660 sistem toplama

Çok dengesiz bir sistem olmuş. Biraz bekleyin.
Adsız.png

Bu sistem daha uygun olur diye düşünüyorum. Kasa olarak Zalman Z9'u beğendiğimden dolayı seçtim. Beğenmezseniz Zalman Z11, Z3 veya Corsair 300R,400R gibi kasalar da var. Corsair SSD'leri şuan indirimde ve performanslılar. İsterseniz RAM'leri 1866 MHz yapabilirsiniz. Basit bir şekilde O.C'da yapabilirsiniz tabii MSI'nin O.C Genie 4 teknolojisi ile.

Son düzenleme:
Çok dengesiz bir sistem olmuş. Biraz bekleyin.Eki Görüntüle 24301

Bu sistem daha uygun olur diye düşünüyorum. Kasa olarak Zalman Z9'u beğendiğimden dolayı seçtim. Beğenmezseniz Zalman Z11, Z3 veya Corsair 300R,400R gibi kasalar da var. Corsair SSD'leri şuan indirimde ve performanslılar. İsterseniz RAM'leri 1866 MHz yapabilirsiniz. Basit bir şekilde O.C'da yapabilirsiniz tabii MSI'nin O.C Genie 4 teknolojisi ile.
780Ti yerine özel soğutmalı Gtx 980leri beklemek bence daha mantıklı.

Çok dengesiz bir sistem olmuş. Biraz bekleyin.Eki Görüntüle 24301

Benim bütçem düştü artık 4000 TL oldu, ona göre bi sistem ònerir misiniz RAM 16 GB, işlemci i7 4770k olsun.

Oyun oynayacaksanız 16 GB belleğe inanın gerek yok. 8 GB yeterli. i7'yi ne yapacaksınız diye bir soru sormak zorundayım maalesef. Render mi alıyorsunuz? Bendeki Intel i3-2100 bile inanın yetiyor bugünün oyunlarını açmaya. Amacınız hava atmak sanırım.

Son düzenleme:
Oyun oynayacaksanız 16 GB belleğe inanın gerek yok. 8 GB yeterli. i7'yi ne yapacaksınız diye bir soru sormak zorundayım maalesef. Render mi alıyorsunuz? Bendeki Intel i3-2100 bile inanın yetiyor bugünün oyunlarını açmaya. Amacınız hava atmak sanırım.
Amacım hava atmak değil beni uzun süre götürsün benim şimdi kullandığım bilgisayarım beni 7 yıl götürdü ve hala canavar gibi yeni bilgisayarım da böle olsun istiyorum amacım bu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı