i7 4770K ve i5 4670K

Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Öncelikle merhaba. Şuan yeni bir masaüstü topluyorum ancak i7 4770K ve i5 4670K arasında kararsızım. Aradaki fiyat farkının yaklaşık olarak 300TL olması tabi beni ister istemez i5'e itse de, acaba i7 almadım diye de üzülür müyüm diye düşünmüyor da değilim. Tabi makineyi oyun için topluyorum bu karşı konulamaz bir gerçek. :D Performans açısından ciddi bir fark olur mu bu iki işlemci arasında? Teşekkürler.

Hım evet doğru söylüyorsunuz. 4*90'lar çok daha iyiler. i7 4790k ile i5 4690k arasındaki fark nedir peki? 4*70'ler arasındaki farktan biraz daha fazla gibi 4*90'lar arasındaki fark sanki.

123-jpg.5506

Oyun açısından bir fark olmaz ama video düzenleme programları veya 3 boyutlu çizim programları ile uğraşsaydın o zaman önemli olurdu. Bu yüzden i7 almana gerek yok, i5 yeterli olur.

3D çizimler için çok ciddi bir fark olur mu peki? Tamam öyle çok ileri seviye şeyler olmasa da, biraz 3DsMax ve bayağı Unity ile uğraşıyorum. Onun da geleceğini düşünsem fena olmaz... :)

Gayet yeterli fark olmaz olsa bile siz fark edemessiniz onları en çok fark ettirecek şey'lerden birisi ekran kartıdır söyleyeyim :) .

Max için öyle aman aman değil ama az da olsa fark göreceksin, bana sorarsanız 4670k almanız daha iyi olur hatta overclock yapmayacaksanız K'sız modeli(Overclok için kilitli olan modeller) 4670 alabilirsiniz zira overclok yaptığınızda 3DsMax'te grafik sorunları ortaya çıkabiliyor hafif sorunlar ama müşterinin gözüne batan sorunlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı