i7 4790 İçin 1500 TL Ekran Kartı Önerisi

homeless1

Hectopat
Yer
ANTALYA
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 senedir kullandığım ve benim (alt, orta derecede) beklentilerimi karşılayan bir sistemim var ama malumunuz artık sene 2018, ben 2016'da almıştım bu masaüstü bilgisayarı.

Casper oldugu için anakart modelini göremiyorum maalesef inanın alırken dikkat etmedim :dikkatli: Anakart modelini bilmeden ekran kartı seçimi yapmak saçma olacak biliyorum bu konudada yardımlarınızı bekliyorum.

Oynamayı düşündüğüm oyun ise PUBG .

- Sistemime update yapmak istiyorum kullandığım ekran kartı [Geforce GT730].

Sistemim ise şöyle ;
CPU.jpg
MAINBOARD.jpg
MEMORY.jpg

Almayı düşündüğüm ekran kartı ise bu;

- Gigabyte G1 GAMING Nvidia GeForce GTX 1060 3GB OC 192Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı 3GB GV-N1060G1 GAMING-3GD

- Fiyatı 1539 TL sizce bu fiyat ortalamasında daha iyi bir ekran kartı bulabilir miyim ve bu ekran kartı sistemim ile uyumlu olacak mıdır?

asdasdwwwww.png

Şimdiden teşekkür ediyorum yorumlarınızı bekliyorum, konunun bu kadar uzun olduğu içinde hepinizden özür diliyorum sorabileceğiniz soruların cevaplarını başta vermek istedim. :kıkırda:

Yoksa 1050 Ti Gaming X mi tercih etmeliyim 500 TL fiyat farkı için yeterli fark olacak mıdır kartlar arasında?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış Bilgilendirme
Seçtiğiniz GTX 1060 3GB ekran kartı gayet güzel. 1050Ti alırsanız 15-20 FPS farkı yaşarsınız yani GTX 1060 3GB daha performanslı. Ama siz bilirsiniz, sonuçta bütçe sizden çıkıyor. :) Ve ayrıca DDR3 belleklerinizi DDR4 yapmanızı öneririm. Olmazsa GTX 1050Ti alıp 500 liraya DDR4 8GB RAM alın.

Kardeşim ekran kartı fiyatlarının yakında %25'lik bir düşüşe geçeceği söyleniyor. Birazcık bekle eğer %25'lik bir düşüş olursa GTX 1070 veya 1060 alabilirsin :)

Casper masaüstü bilgisayarlarında PSU ve anakarta zerre önem vermiyor ki. Ekran kartında GB üzerinden reklam yapıp sattırıyor. Haswell l7 GT710 saçmalıktan farksızdır ama neyse konumuza dönelim güç kaynağının 80 Plus olmadığına eminim neredeyse ve eğer watt'i düşükse GTX 1060'da sıkıntı yaşayabilirsin güç kaynağının Watt'ini yazabilir misin ona göre yorum yapalım.
Seçtiğiniz GTX 1060 3GB ekran kartı gayet güzel. 1050Ti alırsanız 15-20 FPS farkı yaşarsınız yani GTX 1060 3GB daha performanslı. Ama siz bilirsiniz, sonuçta bütçe sizden çıkıyor. :) Ve ayrıca DDR3 belleklerinizi DDR4 yapmanızı öneririm. Olmazsa GTX 1050Ti alıp 500 liraya DDR4 8GB RAM alın.
Haswell ve DDR4 maşallah hocam iyi sallamışsınız.

Aynı sistem bende de var sanırım. İ7 4790 işlemci ve GT 730 ekran kartı. Sitemin güç kaynağı 250 W olması lazım. Benim sistemimde öyle. Geçen hafta güç kaynağına verecek param olmadığından GT 1030 almak zorunda kaldım. Casper...

Aynı sistem bende de var sanırım. İ7 4790 işlemci ve GT 730 ekran kartı. Sitemin güç kaynağı 250 W olması lazım. Benim sistemimde öyle. Geçen hafta güç kaynağına verecek param olmadığından GT 1030 almak zorunda kaldım. Casper...
Hocam 250W yetiyor mu 1030 için? 1 haftadır kullanıyorsunuz en ufak bir sorun yaşadınız mı?

Hocam 250W yetiyor mu 1030 için? 1 haftadır kullanıyorsunuz en ufak bir sorun yaşadınız mı?
Hocam kart daha elime gelmedi ancak daha önce kullandığım GT 730 49 watt güç harcarken GT 1030 30 watt harcıyor ve tabii 12V kanalından ne kadar verebildiği önemli. Benim PSU 12V kanalından 17A veriyor. Technopat sosyale sormuştum yeterli olacağını söylediler. Zaten sorun olacağını da sanmıyorum. GT 730 Overclocklu kullanıyordum sorun olmadı çünkü.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı