i7 4790 İçin 1500 TL Ekran Kartı Önerisi

Anladığım kadarıyla hazır kasa bu. Riske girmeyin ekran kartını almadan önce güç kaynağı alın. Sertifikalı ve bilinen bir marka olsun.

450 Watt yetecektir.
En düşük önerim bu olacaktır: High Power 500W Eco Serisi 80+ Bronz Güç Kaynağı
PSU bütçenizi bilmediğim için en uygun bunu önerebilirim.

Teşekkür ederim yorumlarınız için.
Arkadaşlar sistemimi gördünüz şimdilik sadece bir ekran kartı alsam benim için yeterli olacakmıdır?
Yoksa ekran kartım gibi çok düşük olan başka parçalarda varmı yani değişmesi gereken?

Kasa içerisindeki PSU yeterli bile olsa hiç güvenmiyorum. Alacağın ekran kartını taktığın gibi sistemi direkt pert edebilir. Madem sistemine güçlü ekran kartı alıyorsun tüm riskleri bertaraf et derim.

Teşekkürler yorum için, 1050Ti alacağım yanındada şunu almayı düşünüyorum PSU ne dersin?

Everest'ten uzak durun.
Onun yerine şunu önerebilirim: Cooler Master MasterWatt Lite 700W 80 Plus Aktif PFC 120mm Fanlı PSU | ITOPYA
Daha iyisi de vardır elbette. @SouL32tr
Cooler Master MasterWatt 700W 80+ bronze sertifikalı değil ama uygun bir fiyatı var alınabilir.
Ekran kartı da alınmadıysa Vatan'da bu hafta sonu için MSI ekran kartlarında güzel fiyatlar var.
GTX 1050 Ti Armor 832 TL
MSI GeForce GTX1050 Ti 4GT OC 4GB GDDR5 128Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
GTX 1060 3GB Armor 1240 TL
MSI GeForce GTX1060 3GB OC GDDR5 192Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
GTX 1060 6 GB Armor 1631 TL
MSI GeForce GTX1060 6GB OC V1 GDDR5 192Bit NVidia DX12 Ekran Kartı
NOT:OEM kasa olduğu için yükseklik problemi olabileceğini düşünerek, Gaming ve Gaming X modellerini önermedim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı